Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

      Możliwość komentowania Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej została wyłączona

Do rozmowy kwalifikacyjnej każda jedna osoba musi się wcześniej przygotować. Trzeba między innymi znaleźć informacje, które dotyczą potencjalnego pracodawcy, a także poukładać sob ie w głowie różne scenariusze rozmowy i kwestie, jakie chcemy poruszyć.

ROZMOWA KWALIFIKACYJNA OPARTA O KOMPETENCJE


Rozmowa może przebiegać w różnych typach. Spora ilość firm, a w szczególności duże używa na rozmowach podejścia opartego o kluczowe kompetencje. Przedsiębiorstwo wybiera najważniejsze dla nich kwalifikacje. Mogą to być między innymi praca w grupie, orientacja na wyniki, czy też radzenie sobie z błędami. Podczas rozmowy kandydat musi wówczas wykazać się i udowodnić istnienie owych kwalifikacji poprzez podawanie przykładów z własnego doświadczenia. Jak jednak można skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej prowadzonej w ten sposób?

Przed rozmową kwalifikacyjną trzeba dokładnie zapoznać się ze stroną danej firmy oraz sprawdzić, jakich konkretnie kompetencji poszukuje. Następnym krokiem jest opracowanie przykładów z własnego doświadczenia.

PYTANIA I ODPOWIEDZI


Kolejnym niezwykle ważnym punktem, by osiągnąć pozytywne noty i dostać wymarzoną pracę jest wcześniejsze sprawdzenie najczęstszych pytań zadawanych przez rekruterów na rozmowie kwalifikacyjnej

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej może nie być łatwe, gdyż często pytania są nietypowe i nie wiadomo jak się zachować. Dlatego warto w Internecie poszukać gotowych szablonów z przykładowymi odpowiedziami.

Dodatkowo każdy kandydat musi pamiętać, że dobre przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej to przede wszystkim znajomość własnego CV. Trzeba przygotować się na dogłębną analizę tego, czym się zajmowaliśmy w poprzednich pracach. Nie wolno w tym wypadku kłamać i koloryzować.

PYTANIA O ZAROBKI


Przygotowanie się do pytań o zarobki również jest bardzo ważne, a często stwarza problemy, gdyż ludzie nie wiedzą, jaka kwota byłaby optymalna.

Satysfakcjonujące wynagrodzenie to podstawa dobrego samopoczucia każdego pracownika. Oczywiście liczy się również atmosfera w miejscu pracy oraz możliwości rozwoju, ale przecież pracujemy głównie dla pieniędzy. Niewłaściwa odpowiedź na pytanie o oczekiwane zarobki może nas pozbawić szansy na wyższe wynagrodzenie w przyszłości.

ĆWICZENIE CZYNI MISTRZA


Jeśli posiada już się listę najczęstszych pytań i odpowiedzi, jakie mogą paść na rozmowie kwalifikacyjnej, dobrym pomysłem jest ćwiczenie przed lustrem w domu. Trzeba się upewnić, że mimika i gestykulacje nie są przesadne. Powinno się także spróbować zlokalizować pytania, na które odpowiada się najmniej płynnie i poświęcić na nie więcej czasu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak powinno wyglądac przygotowanie do romowy kwalifikacyjnej wejdź na stronę https://kreatorzykariery.pl/przygotowanie-do-rozmowy-kwalifikacyjnej-opis