Skip to content Skip to footer

Gdzie można kupić tani dom?

Czy mając ograniczone środki finansowe skazani jesteśmy na spędzenie życia w mieszkaniu, skoro marzymy o jednorodzinnym domu z kawałkiem ogródka i choćby niewielkim tarasem? Ładnym, niedużym nawet, ale koniecznie ekonomicznym, ekologicznym i energooszczędnym.

Dom energooszczędny

Naprzeciw oczekiwaniom Klientów, którzy nie chcą lub nie mogą zaciągać dużych kredytów mieszkaniowych wychodzi firma Hoger, prezentująca w swojej witrynie internetowej https://www.hogerdom.pl/ domy wykonane z ekologicznych materiałów, trwałe (gwarancja na 50 lat), energooszczędne i ładne.

Każdy z proponowanych przez Hoger domów posiada zwartą bryłę, wydzielony wiatrołap tworzący śluzę powietrzną oraz rozkład pomieszczeń, który sprzyja racjonalnemu gospodarowaniu zasobami ciepła. W większych domach (od 100 m2 powierzchni w górę) przewidziano komin dymny, usytuowany w centralnej części bryły, co pozwala zastosowanie kominka z dystrybucją gorącego powietrza, ale jeśli nawet klient nie zdecyduje się na rozprowadzenie przewodów gorącego nawiewu, taka lokalizacja komina i tak sprzyja łatwemu dogrzaniu wszystkich pomieszczeń za pomocą alternatywnego źródła, jakim jest kominek.

Dlaczego domy Hoger są tanie?

Po przeanalizowaniu oferty zamieszczonej na stronie www.hogerdom.pl, można dojść do wniosku, że firma Hoger może zaoferować klientom niedrogie domy ze względu na sprawny system produkcyjny, który opracowała.

Zarówno ściany, jak i płyta podłogowa wykonane są z prefabrykatów, a domy budowane jako niewielkie (najmniejszy ma zaledwie 51 m2), parterowe (jeden wyjątek), pozbawione dodatkowych stropów, schodów i piwnic, co sprzyja ograniczeniu kosztów budowy.

Ile kosztuje tani dom?

Firma Hoger na swojej stronie internetowej www.hogerdom.pl proponuje wybudowanie niedrogiego w eksploatacji parterowego domu jednorodzinnego o powierzchni 100 m2 w stanie deweloperskim w cenie 270 tys. zł brutto. Oczywiście koszt nie obejmuje działki, małej architektury i wykończenia domu, a te wydatki też trzeba koniecznie uwzględnić w budżecie.

O ile zakup działki bardzo trudno orientacyjnie oszacować, ponieważ różnice cenowe są naprawdę duże, podobnie z małą architekturą, gdzie koszt zależy w bardzo dużym stopniu od wybranych przez klienta materiałów oraz sposobu zagospodarowania ogrodu i kosztu robocizny, o tyle można pokusić się o określenie orientacyjnego kosztu wykończenia domu, którzy eksperci przy założeniu przeciętnych materiałów ze średniej półki cenowej (panele lub płytki ceramiczne na podłogach, ściany malowane, standardowy biały montaż) na około 500 zł brutto za 1 m2 powierzchni mieszkania czy domu. Jeśli deweloper nie gwarantuje instalacji CO w cenie, również ten koszt należy doliczyć.