Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto postawić na materac piankowy dla niemowlaka?

Jaki materac będzie najlepszy dla niemowlaka? To pytanie zadają sobie wszyscy rodzice przymierzający się do zakupu łóżeczka i urządzania kącika do spania dla swojego maluszka. W tej kwestii lepiej zapomnieć o kryteria dotyczących materacy dla dorosłych. Dzieci ze względu na drobną posturę i szybki wzrost mają zupełnie inne potrzeby.

Wygodny materac dla niemowlaka – jakie kryteria musi spełniać?

Sen pełni bardzo ważną rolę w życiu małego dziecka. Nie tylko zapewnia mu odpoczynek, ale też jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju. W czasie snu mózg dziecka porządkuje informacje, powstają nowe połączenia między neuronami, budowana jest odporność, regulowana praca wszystkich układów.Jak zapewnić maluszkowi zdrowy i bezpieczny sen? Jedną z bardzo ważnych decyzji podejmowanych przez młodych rodziców jest wybór materaca do łóżeczka. Aby był wygodny, musi być odpowiednio twardy i elastyczny. Nie może się zapadać, ale też nie powinien być zbyt sztywny, bo może powodować u dziecka napięcie i uniemożliwiać mu prawidłowy rozwój układu ruchu.

Dlaczego materace piankowe dla niemowląt to dobry wybór?

Wymagania stawiane materacom dla najmłodszych spełniają przede wszystkim modele wykonane z pianki poliuretanowej. Ten nowoczesny materiał jest nie tylko wytrzymały, ale też dość elastyczny i odporny na odkształcenia. Materace piankowe dla niemowląt zapewniają kręgosłupowi oparcie, ale nie są sztywne czy bardzo twarde. Dzięki temu materac piankowy jest bardzo wygodny i rośnie z dzieckiem.Kolejna zalety materacy piankowych dla niemowląt to dobra cyrkulacja powietrza oraz właściwości antyalergiczne. To bardzo ważne cechy w przypadku akcesoriów dla niemowląt, których skóra jest wrażliwa i podatna na podrażnienia.

Gdzie szukać dobrej klasy piankowego materaca do łóżeczka?

Rodzice szukający materaca piankowego dla niemowlaka powinni udać się do dobrze wyposażonego sklepu z akcesoriami do wyprawki albo do sklepu specjalizującego się w sprzedaży materacy. Wiele tego typu miejsc działa również w sieci – w sklepach internetowych wybór materacy piankowych dla niemowląt jest ogromny.Wybierając materac, rodzice muszą dopasować do wielkością do rozmiarów łóżeczka, powinni też zadbać o odpowiednią grubość, upewnić się, że wybrany materacyk jest solidny i dość sprężysty.

Materace piankowe dla niemowląt dostępne są w ofercie Vege Home.