Spośród drogich metali szlachetnych, najbardziej znane jest złoto. Popularna jest także platyna. Wbrew pozorom jednak nie są to najdroższe metale szlachetne. Dużo droższy od nich jest pallad. Popyt na niego jest bardzo duży, a jego zasoby naturalne dużo mniejsze niż powinny być, by sprostać zapotrzebowaniu. Pallad jednak można odzyskiwać.
Pallad. Metal niezbędny przy produkcji wielu rzeczy
Wysoka cena palladu wynika nie tylko z tego, ze jego złoża są dość niewielkie. Cena wynika też z tego, że na ten metal jest bardzo duże zapotrzebowanie. Wykorzystuje się go w produkcji katalizatorów, a jak wiadomo, każdy samochód musi katalizator posiadać. Niezbędny jest też w wielu elementach elektronicznych, a także narzędziach medycznych. Posiadanie wymienionych wyżej rzeczy, które są niepotrzebne, to dobra wiadomość. Każda z nich zostanie bowiem przyjęta chętnie przez skup palladu, a na sprzedaży można bardzo dużo zarobić.
Biżuteria z palladu. Ceniona i wyjątkowo droga
Skup palladu jest konieczny, by powtórnie przetworzyć ten metal i użyć ponownie w procesie produkcji katalizatorów narzędzi medycznych czy też elektroniki. Nie każdy wie, że z palladu wykonuje się także piękną biżuterię. Jest ona bardzo droga, jednak mimo tego warto ją kupować. Dla wielu ludzi jest bowiem nie tylko ozdobą, ale i lokatą kapitału. Nie ma bowiem wątpliwości, że z uwagi na niewielkie i cały czas wykorzystywane złoża palladu, cena tego metalu będzie tylko rosła. Już obecnie ceny tego metalu kształtują się na poziomie ponad stu złotych za gram. Taka cena dotyczy oczywiście złomu palladu. Biżuteria z palladu – w przeliczeniu na gramy – jest dużo droższa.
Nie warto wyrzucać niczego, w czym jest pallad
Wyrzucanie katalizatorów, a nawet elektroniki, jest działaniem mało rozsądnym i może prowadzić może nie do strat, ale bez wątpienia do braku zysków. Warto przeanalizować w czym spośród posiadanego złomu może być pallad i te rzeczy po prostu oddać do skupu palladu. Przed oddaniem tych rzeczy do skupu, rozsądnie jest poznać oferty kilku skupów palladu. Różnice w cenach skupu mogą być bowiem niemałe.