Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zdecydować się na narzutę bawełnianą?

Koce bawełniane nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością. Występują w tak wielu wariantach, że wybór czegoś odpowiedniego nie powinien stanowić wyzwania. Nie ma znaczenia, czy poszukujemy modelu w stylu minimalistycznym, czy dekoracyjnym. Jeśli zastanawiasz się, czy opisywane koce narzuty to dobra inwestycja, to koniecznie sprawdź poniższe informacje. Z pewnością ułatwią one podjęcie ostatecznej decyzji.

Miękki materiał

Koce i narzuty wykonane z wysokojakościowej bawełny są niezwykle przyjemne w dotyku. Miękki materiał nie wywoła podrażnień, ani niepożądanych reakcji skórnych. Nie trzeba również obawiać się o bezpieczeństwo najmłodszych. Ważne jest jednak to, aby upewnić się, czy zastosowane do produkcji materiały posiadają certyfikaty jakości. Im mniejsza ilość sztucznych domieszek w składzie, tym lepiej.

Koce i narzuty bawełniane nie kosztują majątku, a więc niemal każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Na specjalną uwagę zasługują modele do łóżeczek i wózków niemowlęcych. Hipoalergiczne właściwości tego rodzaju tekstyliów to tylko jedna z wielu zalet. Oczywiście, zanim dokonamy zakupu musimy przeanalizować skład materiałowy.

Odporność na uszkodzenia

Bawełniane koce narzuty uchodzą za wyjątkowo wytrzymałe. Nie trzeba więc obawiać się przedwczesnych uszkodzeń, które mogłyby pojawić się na skutek normalnej eksploatacji. Tekstylia przez długi czas zachowują swoją pierwotną formę, a więc ciężko wyobrazić sobie lepszej inwestycji. To również fantastyczna opcja dla tych, którzy poszukują koca na prezent dla bliskiej osoby.

Atutem koców narzut z bawełny jest również niska podatność na zniekształcenia, które mogłyby powstać w praniu. Utrzymanie wysokiego poziomu higieny nie stanowi więc żadnego wyzwania. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić, w jaki sposób został wykończony dany model. Najlepiej, aby brzegi zostały dokładnie zabezpieczone przed strzępieniem.

Przepuszczalność powietrza

Decydując się na zakup koca lub narzuty z bawełny można mieć pewność, że stopień przepuszczalności powietrza znajduje się na wysokim poziomie. Ma to znaczenia dla tych, którzy chcą wykorzystywać koc to okrywania się w chłodne dni.

Materiał, który nie pochłania wilgoci jest również łatwiejszy w praniu. Suszenie bawełnianych koców narzut trwa o wiele krócej, niż modeli bawełnianych. Właśnie dlatego relatywnie rzadko pełnią one jedynie funkcję ozdobną. Przez zakupem dobrze jest zajrzeć do e-sklepów, których asortyment zwykle jest znacznie większy.