Skip to content Skip to footer

Jak stylowo urządzić kuchnię?

Urządzenie kuchni w taki sposób by była stylowa nie jest łatwym zadaniem. Należy wykazać się tutaj dużą ilością dobrego smaku i zmysłem estetycznym. Można oczywiście również czerpać z ogólnodostępnych inspiracji, których pełny jest internet. W ostatnim czasie bardzo modne są na przykład inspiracje retro, a także podejście minimalistyczne.

Jak stylowo urządzić kuchnię? Jednolitość stylu

Urządzając kuchnię warto postawić przede wszystkim na jednolitość stylu. Oznacza to, że poszczególne elementy wystroju powinny ze sobą współgrać w maksymalnym stopniu. Tak na przykład jeżeli decydujemy się na piekarniki do zabudowy retro, to powinniśmy się trzymać tego stylu również w innych częściach kuchni, a więc postawić na sprzęty w podobnej stylistyce.

Z drugiej strony warto jednak unikać efektu przeładowania. Kuchnia w stylu retro niekoniecznie musi wyglądać tak, jakbyśmy przenieśli się w czasie. Niektóre elementy w danym stylu, umieszczone pośród maksymalnie neutralnej całości dadzą doskonały efekt. Osobom niedoświadczonym zdecydowanie odradza się nadmierny eklektyzm w urządzaniu przestrzeni.

Kuchnia w stylu retro

Kuchnia w stylu retro będzie zawierała urządzenia i wyposażenie, które swoją stylistyką odwołują się do lat minionych. Minionych, ale niezbyt dawnych. Połowa dwudziestego wieku i czasy nieco późniejsze to właśnie ten okres w projektowaniu i dizajnie, do którego stylistyka retro odwołuje się najchętniej. Bardzo popularne są na przykład piekarniki do zabudowy retro.

Oprócz piekarników do zabudowy retro popularne są również tu inne sprzęty. Często można znaleźć w sklepach zupełnie nowoczesne urządzenia AGD, które stylizowane są na rozwiązania sprzed kilkudziesięciu lat. Zdecydowanie stają się one w ostatnich czasach coraz bardziej popularne.

Kuchnia minimalistyczna – co to znaczy?

Kuchnia minimalistyczna odwołuje się wprost do zasady minimalizmu w projektowaniu wnętrz. Minimalizm stawia na ograniczenie ilości posiadanych rzeczy do niezbędnego minimum. Nie oznacza on jednak w żadnym wypadku żadnych ograniczeń.

Jest raczej nurtem, który polega na ograniczeniu się do tego, co faktycznie jest przez nas używane i przynosi korzyści. Minimalizm koncentruje się na prostocie, ale i estetyce najbardziej potrzebnych nam rzeczy.

Piekarniki do zabudowy retro dostępne są w ofercie Lofra.pl