Skip to content Skip to footer

Jak wybrać rodzaj wypełnienia w kołdrze?

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane kołdry, które różnią się między sobą wieloma aspektami. Wśród nich można na przykład wymienić rodzaj wypełnienia, który umieszczony jest w kołdrze. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Wypełnienie z puchu

Kołdra antyalergiczna może mieć na przykład wypełnienie z puchu i będzie to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu osób. Tego rodzaju wypełnienie wykonane jest z ptasich piór. Najczęściej pochodzą one od gęsi lub kaczek. Jest to tradycyjny model kołdry, który jest użytkowany od wielu lat. Kołdry tego rodzaju to produkty o bardzo wysokich parametrach jakościowych. Zapewniają odpowiedni komfort cieplny, a także dokładnie odprowadzają wilgoć, co jest bardzo istotnym aspektem.

Wypełnienie z pierza

Kołdry antyalergiczne z powodzeniem mogą zawierać w swoim składzie również wypełnienie z takiego materiału jak pierze. Pierze składa się przede wszystkim z puchu, ale także z ptasich piór. Jest to materiał w pełni naturalny, dlatego korzystanie z niego z całą pewnością będzie miało szereg korzystnych aspektów. Kołdra z wypełnieniem z pierza jest stosunkowo ciężka. Dlatego warto również wziąć pod uwagę ten aspekt podczas wybierania dla siebie jak najbardziej odpowiedniej kołdry.

Wypełnienie wełniane

Wśród różnych rodzajów wypełnień z całą pewnością można również wymienić wypełnienie wykonane z takiego materiału jak wełna. Idealnie się ono nadaje do takich produktów jak kołdry antyalergiczne. Wypełnienie wełniane jest w pełni naturalne. Najczęściej wykonuje się je z wełny merynosów. Dzięki temu jest odpowiednio ciepłe, a także zapewnia bardzo dobry komfort termiczny osobie, która korzysta z tego rodzaju wyrobu. Dlatego warto się zastanowić nad wyborem kołdry wełnianej.

Wypełnienie z jedwabiu

Kołdra antyalergiczna może być również stworzona z takiego materiału jak jedwab. Jest to dość luksusowy rodzaj wypełnienia, dlatego z całą pewnością wiele osób nie będzie sobie mogło pozwolić na jego zakup. Jednak kołdra tego rodzaju posiada fantastyczne właściwości termoizolacyjne, dlatego warto się w nią zaopatrzyć, jeśli tylko posiada się taką możliwość. Oprócz tego kołdra tego rodzaju idealnie nadaje się również dla alergików, ponieważ nie gromadzi kurzu.