Skip to content Skip to footer

Jaki koc na łóżko wybrać?

Koce i narzuty świetnie mogą zastąpić kołdry. Można się nimi przykryć w chłodniejsze dni, czy też zaścielić narzutą łóżko. Dobrze jest wiedzieć, jak wybrać odpowiedni koc na łóżko, by współgrał z całą aranżacją, jaką mamy w pokoju.

Jak wybrać koc na łóżko?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, czy chcemy, by taki koc zakrył całe łóżko, czy tylko jego część. Dlatego najważniejszy jest rozmiar koca. Koc powinien mieć także odpowiednią grubość, dzięki czemu będziemy mogli w chłodne dni się nim bez problemu przykryć. Można wybrać różne rodzaje materiałów, z których jest stworzony koc, przez co świetnie dopasuje się go do naszych potrzeb. Dobrze jest też wybrać koc pod kolor aranżacji, jaką mamy w pomieszczeniu.

Jakie są dostępne rozmiary koców?

Koce na łóżko są dostępne w różnych rozmiarach. Można dostać standardowe rozmiary takie jak: 200×220, 220x 240, 160×180, czy 180x 200. Dzięki temu będziemy mieć koc idealnie dopasowany do swojego łóżka. Są także oferowane koce, które nie mają zwykłych rozmiarów, przez co można je dopasować do różnych łóżek, które mamy w domu. Warto też wspomnieć, że można zrobić koce na zamówienie indywidualne, przez co będziemy mieć pewność, że wszystko będzie świetnie wyglądać.

Jakie kolory koców są dostępne?

Koce na łóżko są dostępne w rozmaitych kolorach takich jak: brąz, pomarańcz czy po modne pastelowe różowe lub niebieskie, czy żółte barwy. Warto też dodać, że koce są również dostępne w łączonych wersjach kolorystycznych, w których są wymieszane ze sobą różne barwy, co daje nam piękny kolorowy koc. Świetnie taki koc pasuje do pokoju dziecięcego lub salonu. Można również taki kolorowy koc położyć na meblach tarasowych.

Czy narzuty są jeszcze modne?

Jeśli mamy łóżko, w którym nie ma miejsca na schowanie pościeli, to świetnym wyborem są koce narzuty, które idealnie zakryją pościel. Takie koce narzuty można również wybrać pod kolor i rozmiar. Są nadal bardzo modne i praktyczne w użyciu, niezależnie od tego, jakiej wielkości mamy łóżko. Należy też dodać, że taka narzuta jest szybkim sposobem na zaścielenie łóżka.

Koce, które będziemy kłaść na łóżko, są najczęściej wykonane z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału, dzięki czemu można się nim swobodnie przykryć.