Skip to content Skip to footer

Jakie dywany są teraz na topie?

W pierwszej chwili może się wydawać, że żadne dywany nie są na topie, gdyż moda na nie przeminęła. Jednak mija się to z prawdą, gdyż w ostatnim czasie dywany zyskują na popularności. I nie bez powodu, ponieważ dywany są świetne.

Jakie rodzaje dywanów są najlepsze?

Dywany są chętnie wybierane do nowoczesnych mieszkań, gdyż mogą bardzo skutecznie ożywić domową przestrzeń dzięki nowoczesnemu wzornictwu. Ponadto dywany świetnie tłumią wszelkie dźwięki. Szczególnie może być to przyjemne, jeżeli w mieszkaniu przebywają małe dzieci, których niezakłócony sen jest priorytetem.

Wybór najlepszych dywanów

W sklepach bez trudu można spotkać dywany z materiałów syntetycznych, jednak powracająca moda wskazuje raczej na naturalne materiały. Naprzemienne użycie elementów płaskich i wypukłych pozwala na swobodną zabawę z teksturą. Trójwymiarowy efekt dodatkowo pozwala ożywić ciekawą grafikę i urozmaicić wnętrze domu. Szczególnie popularne są obecnie dywany wełniane, które tradycyjnie są produkowane w Maroku, Afganistanie i Iranie.

Jak skutecznie czyścić dywany?

Jeżeli postawimy na dywan w naszym mieszkaniu, koniecznie należy wybrać dobry Płyn do czyszczenia dywanów. Lekkie dywany wykonane z bawełny mogą się okazać najlepszym rozwiązaniem dla osób posiadających zwierzęta lub wychowujących małe dzieci. Wynika to z faktu, iż można je śmiało i łatwo wyprać w pralce. Jednak ten styl nie wszystkim się spodoba. Poza tym nie powinno to stanowić dużego problemu o ile postawi się, na wspomniany już, sprawdzony płyn do czyszczenia dywanów.

Najlepsza kolorystyka dywanów

Aby dywan prezentował się okazale koniecznie musi współgrać kolorystycznie z resztą wyposażenia mieszkania. W klasycznych, eleganckich salonach zaleca się położenie połyskującego dywanu, najlepiej z prostym, geometrycznym wzorem. Natomiast jeżeli nie chcemy wieszać nic na ścianach (np. wynajmujemy mieszkanie lub jeszcze nie zdecydowaliśmy się na finalny wystrój) dywan pozwala odwrócić uwagę od pustych ścian. Długie runo w stylu shaggy na kolorowym dywanie wyjątkowo mocno przykuwa uwagę i ożywia najspokojniejsze nawet wnętrze.