Pokryte jedynie tynkiem ściany nie prezentują się estetycznie i dlatego też zachodzi konieczność ich dodatkowego wykończenia przy pomocy odpowiedniej gładzi szpachlowej. Do tego rodzaju celu doskonale posłużą produkty marki Kanuf, które są chętnie wykorzystywane przez profesjonalistów.
Stosowanie gładzi szpachlowej
Gładkie powierzchnie ścian oraz sufitów można uzyskać w każdym budynku, również w tych, które zostały wzniesione lata temu. To właśnie do tego celu wykorzystywana jest gładź szpachlowa, którą nanosi się na powierzchnię sufitów i ścian za pomocą odpowiednich narzędzi. Wysokiej jakości produkty marki Knauf są łatwe w aplikacji i szybko wysychają, dzięki czemu nie utrudniają prowadzenia dalszych prac wykończeniowych lub remontowanych.
Działanie gładzi szpachlowej
W jaki sposób działa gładź szpachlowa? Najczęściej tego rodzaju materiały do wykończenia ścian i sufitów są gładzone po nałożeniu, aby uzyskać doskonale gładką powierzchnię. Poszczególne gładzie szpachlowe pomiędzy sobą różnią się między innymi chłonnością na wodę, a także swoim kolorem. Szczególnie biała jest gładź gipsowa Knauf, która jednak chłonie dużą ilość wody, przez co nie nadaje się do każdego wnętrza.
Gładź szpachlowa cementowo wapienna
Odznaczająca się doskonałą przyczepnością do podłoża gładź cementowo wapienna pozwala na uzyskanie bardzo równych i ostrych krawędzi. Ten materiał do wykończenia wnętrz jest więc polecany w szczególności tym inwestorom, którym zależy na stworzeniu wnętrza minimalistycznego. Każdy taki projekt powinien uwzględniać wykonanie gładkich ścian, aby nie zaburzały one estetyki pomieszczeń. Gładź szpachlowa cementowo wapienna posiada jeszcze jedną ogromną zaletę – jest bardzo odporna na pleśń.
Gładź gipsowa Knauf
Gipsowa gładź szpachlowa może natomiast zostać naniesiona na podłoża gipsowe, co nie jest możliwe w przypadku gładzi cementowo wapiennej. Gładź cementowo wapienna może być natomiast stosowana w pralniach oraz we wszystkich budynkach, w których występuje znaczący problem z wilgotnością. Gładź gipsowa jest narażona na pękanie na wskutek chłonięcia wilgoci. Dla osiągnięcia zamierzonego efektu przy prowadzeniu prac wykończeniowych ważna jest jednak nie tylko gładź szpachlowa. Duże znaczenie ma taki dobór spoiw, aby stworzyły one wytrzymałą konstrukcję i nie były podatne na pękanie.