Skip to content Skip to footer

Kołdry z pierza i puchu – co warto wiedzieć?

Odpowiednie nakrycie ciała w czasie snu ma bardzo duże znaczenie dla ogólnej jakości wypoczynku. Część ludzi decyduje się na koce, inni wolą kołdry z różnego typu wypełnieniem. Częstym wyborem są wciąż pierzyny, znane w polskich domach od dziesiątek lat. Podobnie jak kołdry z puchy, mają szereg zalet. Co warto wiedzieć o tego rodzaju nakryciach?

Pierzyna i kołdra z puchu – czym są?

Pierzyna to popularny rodzaj grubej kołdry z naturalnym wypełnieniem uzyskiwanym od ptactwa hodowanego w wielu gospodarstwach. Chodzi tu oczywiście o pierze gęsie i kacze. Pierzyna stosowana jest od lat głównie w uwagi na ciepło, które daje. Dzięki temu podczas mroźnych nocy można pozwolić sobie na komfortowy i zdrowy sen. Dość podobnym do pierzyny produktem jest kołdra z puchu. Warto jednak podkreślić, że nie zawiera ona pierza, a jedynie sam puch. Dodatkową różnicą, o której warto wspomnieć, jest sposób uszycia. Kołdry puchowe, w przeciwieństwie do pierzyn, posiadają pikowania. Dzięki nim wypełnienie nie ulega zbiciu, a całość jest bardziej przewiewna i łatwiejsza w utrzymywaniu w nienagannym porządku i czystości.

Dlaczego warto?

Zarówno pierzyny, jak i kołdry z puchu, mają ogromną rzeszę zwolenników. Co jest tego główną przyczyną? Przede wszystkim wspomniana grubość produktu, która zapewnia większe ciepło w czasie snu. Trzeba dodać, że kołdry puchowe pozwalają również na termoregulację, przez co skóra nie poci się. Ponadto są wygodne w użytkowaniu, bardzo miękkie i przyjemne dla ciała. Ponieważ puch i pierze są składnikami pochodzenia naturalnego, stanowią bardzo częsty wybór osób z problemami dermatologicznymi. Na pewno produkty te są także odpowiednio mocne i nie ulegają zbyt szybkiemu niszczeniu.

Zakup

Pierzynę lub kołdrę z puchu można kupić w wybranych sklepach z podobnym asortymentem. Najszybszą metodą nabycia produktu są oczywiście punkty usługowe działające w sieci. Sklepy online pozwalają na duży wybór i krótki czas realizacji zamówienia. Z pewnością warto dokonać zakupu w miejscach, które oferują kołdry najwyższej jakości oraz w pełni profesjonalną obsługę klienta. Należy również wspomnieć, że cena kołdry lub pierzyny nie zawsze jest najniższa, ale bez wątpienia to dobra inwestycja na długie lata. Nakrycia tego typu są niezwykle trwałe, przez co można z nich korzystać bardzo długi czas, wciąż ciesząc się ich dobrym stanem.