Skip to content Skip to footer

Kuchnia modułowa – jakie meble wybrać do kuchni?

Meble modułowe to świetny sposób na umeblowanie kuchni. Dokładne zaprojektowanie przestrzeni pozwoli w pełni wykorzystać potencjał pomieszczenia oraz osiągnąć modny i stylowy efekt wizualny. Łączenie estetyki i funkcjonalności staje się coraz łatwiejsze.

Meble modułowe – co to znaczy?

Meble modułowe (systemowe) to system planowania, w którym poszczególne elementy możemy konfigurować i łączyć ze sobą w dowolny sposób, podobnie jak podczas budowania z klocków.

Nie jest tak, że aby wybrać meble modułowe kuchnia musi mieć określone wymiary. Elementy dostępne są w różnych rozmiarach, by sprostać nawet najbardziej wymagającym wnętrzom. Jednocześnie jest to rozwiązanie tańsze niż zamówienie mebli na wymiar. Warto więc zastanowić się nad taką alternatywą, tym bardziej, że mamy szeroki wybór jeśli chodzi o materiał, kolory i wzory.

Meble modułowe kuchnia – zalety

Decydując się na meble modułowe możemy stworzyć bardzo oryginalne i niepowtarzalne wnętrze. Do poszczególnych elementów możemy wybrać różnorodne fronty, które nadadzą mieszkaniu wyjątkowego stylu.

Systemy koordynacji modularnej zapewnia, że moduły wzajemnie do siebie pasują, a ponadto będą odpowiednią obudową dla standardowych sprzętów AGD – bez problemu zamontujemy w nich zmywarkę czy zlewozmywak.

Projektowanie kuchni – meble modułowe

Najwygodniejszym sposobem na zaprojektowanie kuchni w systemie modułowym jest użycie kreatora danego producenta. Po wprowadzeniu dokładnych wymiarów kuchni, możemy przystąpić do aranżowania przestrzeni zarówno pod kątem przestrzennym jak i wizualnym.

Podczas projektowania warto zastosować kilka prostych zasad, które zdecydowanie ułatwią pracę. Najlepiej zacząć od elementów niezbędnych w każdej kuchni – lodówki, kuchenki i zlewu. Uwzględnij tutaj tzw. trójkąt roboczy, czyli optymalne odległości między wszystkimi wymienionymi punktami, by zapewnić sobie komfort podczas późniejszego użytkowania.

Meble modułowe kuchnia to wygodna alternatywa dla mebli montowanych na wymiar i pozwala zaoszczędzić kilka złotych na urządzanie swojego M.