Skip to content Skip to footer

Mały pokój – wielki problem

Małe pokoje mogą sprawiać wiele problemów w trakcie aranżacji, a znalezienie odpowiednich mebli do wnętrz o dość ograniczonej powierzchni może być wielkim wyzwaniem. Z jakich rozwiązań można skorzystać?

Jak maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń?

Im mniejsze wnętrze, tym cenniejszy staje się każdy skrawek wolnej przestrzeni. W takich wnętrzach nie ma miejsca na przypadkowo dobrane meble, o których rozmieszczeniu decydują ich rozmiary. Tu ważne jest dokładne rozplanowanie każdego szczegółu – włącznie z tym, jaka będzie wysokość i szerokość poszczególnych elementów wyposażenia.

Ponieważ w małych pomieszczeniach problemem stają się gotowe zestawy mebli, większość osób stawia na meble i szafy na wymiar w Poznaniu takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne, a ofert mebli robionych na zamówienie pojawia się coraz więcej.

Przechowywanie ubrań? To nie problem!

W małych pokojach meblem o wielkim znaczeniu jest szafa. W takiej, której wymiary są idealnie dostosowane do potrzeb użytkowników, można zmieścić wszystko. Co to oznacza? Porządek w garderobie oraz wygodny dostęp do odzieży. W szafach na wymiar każda rzecz znajdzie dla siebie miejsce, co oznacza wiele korzyści dla tych, których garderoba jest dość bogata.

Spora przestrzeń na wieszaki, kilka półek na swetry oraz pojemnik, w którym można przechowywać bieliznę – oto elementy, z których zazwyczaj składają się szafy na wymiar W Poznaniu takie zamówienia pojawiają się bardzo często, a przygotowane według takich wytycznych szafy pozwalają każdemu posiadaczowi małego mieszkania cieszyć się porządkiem i wygodą.

W trosce o drobiazgi: gdzie je wepchnąć?

W Poznaniu szafy na wymiar zamawiane są też przez tych, którzy chcą nie tylko zapanować nad swą garderobą, ale i nad licznymi drobiazgami. Efekt? Wiele szaf posiada nie tylko półki i szuflady, ale i liczne przegródki oraz schowki, w których można przechowywać różne drobiazgi. Dodatkowe wieszaki, kieszonki na drobne przedmioty oraz szufladki z przegródkami – takie dodatki sprawią, że szafa na wymiar stanie się nie tylko ładnym, ale i praktycznym meblem.

Dla właścicieli małych mieszkań, którzy w jednym pokoju muszą zmieścić niemal cały swój dobytek, meble i szafy na wymiar stają się cennym wsparciem. Dzięki nim można w wygodny sposób przechowywać swoje rzeczy, a jednocześnie dbać o to, by aranżacja małego pokoju wzbudzała zachwyt. Dobrze dobrane meble, rozstawione w taki sposób, by dawać komfort i cieszyć oko – oto podstawa, o którą w trakcie urządzania małego pokoju warto zadbać.