Skip to content Skip to footer

Modne krzesła w Twojej jadalni

Bardzo ważnym elementem wyposażenia i aranżacji wnętrz, tak praktycznym, jak i pełniącym funkcję dekoracyjną, jest krzesło. Spośród wszystkich rodzajów siedzisk, foteli, krzeseł czy taboretów, szczególną rolę do spełnienia mają krzesła jadalniane. Sprawdź, jakie zadania stoją przed nimi.

Połączenie funkcji dekoracyjnej i praktycznej

Krzesła jadalniane nie tylko mają przykuwać uwagę, ale też powinny być bezpieczne, łatwe w czyszczeniu i pasować do innych elementów dekoracji wnętrza. Na wybór krzeseł jadalnianych duży wpływ ma także wielkość stołu, jego długość, szerokość oraz materiał, z którego jest wykonany. Uwzględniając szerokość, jaką stanowi standardowy rozmiar krzesła czyli 60 cm, można dokładnie wyliczyć liczbę potrzebnych krzeseł tak, aby z łatwością mieściły się pod stołem.

Charakter krzeseł do jadalni może być elegancki, klasyczny, nowoczesny lub industrialny. Użytkownicy ceniący styl i oryginalność, wybrać mogą wzór krzesła w charakterze dawnego okresu kultury i sztuki, na przykład baroku.

Kwestia utrzymania siedzisk w czystości jest szczególnie ważna, gdy korzystać z nich będą także dzieci lub nastolatki. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku krzesła w całości drewniane, bez tapicerki i podłokietników.

Trwały i solidny materiał na krzesło

Drewno jako materiał jest przyjazne człowiekowi i łatwo się czyści, oczywiście gdy jest odpowiednio zaimpregnowane lub pomalowane. Jest ciepłe i przyjemne w dotyku, a przy uderzeniach lub otarciach nie powoduje takich obić i siniaków jak metal. Dobrze, jeżeli siedzisko wykonane jest z jednego kawałka drewna, gdyż pozbawia je trudnych do czyszczenia szczelin czy łączeń. Nie są to Tanie krzesła, jednak nawet gdy po dłuższym czasie stracą już świeżość, można poddać je renowacji i tchnąć w nie drugie życie.

Tańsza alternatywa dla drewna

Tanie krzesła do jadalni wykonane są najczęściej z plastiku a dokładniej z polipropylenu, lecz mimo to wytrzymałością dorównują tym drewnianym. Są łatwe w czyszczeniu, ponieważ nie przyjmują od razu plam z farbek, kredek, mazaków czy wreszcie jedzenia. Niestraszne im sok wylany z kubeczka czy przypadkowo wylana herbata lub kawa. Ich lekkość pomoże w sprawnym przenoszeniu, podnoszeniu lub transporcie. Różnorodność form i wzorów, wykorzystywanych przy odlewie plastikowych krzeseł jadalnianych, pozwala na ich dopasowanie do niemal każdego wnętrza, zarówno klasycznego, jak i utrzymanego w nowoczesnym stylu.