Skip to content Skip to footer

Najazd samochodowy niezbędnym elementem warsztatu

Rozwój nowoczesnych warsztatów samochodowych sprawia, że wykorzystywane do napraw aut elementy wyposażenia są obecnie bardzo zaawansowane pod względem technologicznym oraz konstrukcyjnym. Pozwala to na przeprowadzanie znacznie szybszych oraz bardziej efektywnych napraw, co przyczynia się do pozyskiwanie większej ilości klientów.

Nowoczesne rozwiązania

Do wszystkich warsztatów samochodowych trafiają auta poważnie uszkodzone i powypadkowe, a także pojazdy niedopuszczone do jazdy w ruchu ulicznym. Dawniej do ich przeglądu wykorzystywane były specjalne kanały samochodowe, jednak obecnie rozwiązanie to jest już przestarzałe. Od niedawna znacznie częściej stosuje się w takich celach nowoczesny najazd samochodowy.

Popularność tego typu konstrukcji wiąże się z ich bardzo szybkim oraz prężnym rozwojem. Obecnie na rynku dostępne są najazdy samochodowe bardzo dobrej jakości, które znacząco odbiegają od tradycyjnych kanałów warsztatowych pod względem wygody oraz komfortu użytkowania, a także szybkości przeprowadzania napraw na pojazdach o niemal dowolnych gabarytach.

Profesjonalna konstrukcja

Pod względem konstrukcyjnym najazd samochodowy przypomina specjalną rampę. Za pomocą optymalnie zaprojektowanych oraz przygotowanych skosów, konstrukcja ta pozwala samochodom na wjazd oraz bezproblemowe i stabilne utrzymanie się. Rozwiązanie to jest bardzo wygodne i praktyczne nie tylko dla mechaników, ale również wszystkich kierowców.

Najazdy samochodowe różnią się od kanałów warsztatowych przede wszystkim faktem, że stanowią jednoczęściową konstrukcję. Zazwyczaj proces konstrukcji przeprowadzany jest w odpowiednio wyposażonych zakładach spawalniczych, przy udziale odpowiednich fachowców.

Wysoka jakość wykonania

Podstawową i pożądaną cechą najazdów samochodowych jest ich wysoka jakość. Dlatego tego typu wyposażenie musi być wykonane w warunkach profesjonalnych, z wykorzystaniem trwałych oraz nierzadko drogich elementów konstrukcyjnych. Tylko w ten sposób możliwe jest uzyskanie bezproblemowego oraz bezpiecznego wjazdu dla uszkodzonego samochodu.

Obecnie najazd samochodowy wykorzystywany jest nie tylko do indywidualnych napraw serwisowych, ale również wymiany płynów eksploatacyjnych w aucie. Znajduje swoje praktyczne zastosowanie przy okazji niemal każdej awarii samochodu na drodze. Nierzadko po uzyskaniu kontaktu z pomocą drogową pojazd przetransportowany jest do najazdu samochodowego, co pozwala na dokonanie oględzin oraz postawienie diagnozy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą