Skip to content Skip to footer

Oświetlenie uliczne

Oświetlenie ulic jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo po zmroku. Dobre oświetlenie chodnika, ścieżki rowerowej oraz drogi znacznie poprawia widoczność pieszych, rowerzystów oraz innych uczestników ruchu, którzy nie zawsze posiadają swoje źródło światła. Na dobrze oświetlonej ulicy rzadziej też dochodzi do przestępstw.

Trendy na rynku oświetlenia zewnętrznego

Podobnie jak w przypadku oświetlenia pomieszczeń, tak i w przypadku oświetlenia zewnętrznego, coraz większym zainteresowaniem cieszą się ledowe źródła światła. Wynika to przede wszystkim z mniejszego zapotrzebowania na moc przez lampy ledowe oraz ze znacznie niższych kosztów eksploatacji. Tradycyjne lampy sodowe przepalają się statystycznie co około 500 godzin, a trwałość lampy ledowej szacowana jest na około 30 000 godzin. To oznacza, że ewentualna wymiana źródła światła następować będzie 60 razy rzadziej, niż w przypadku tradycyjnej żarówki. W skali całego miasta, czy gminy pozwala to zaoszczędzić całkiem duże pieniądze.

Producent oświetlenia zewnętrznego

Każda firma, która dostarcza na rynek oświetlenie zewnętrzne przeznaczone do montażu na ulicach czy w parkach musi wziąć pod uwagę trwałość wprowadzanych na rynek rozwiązań. Producenci oświetlenia tego typu zwracają uwagę nie tylko na jakość źródeł światła, ale też na jakość obudowy czy mocowań. W ofercie producentów oświetlenia zewnętrznego znaleźć można lampy w kształcie klasycznym oraz nowoczesnym. Dzięki temu każdy może znaleźć produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Lampy parkowe wandaloodporne

Przed laty często zdarzało się, że ludzie niszczyli lampy w parkach poprzez zbijanie kloszy i żarówek. Dziś każdy wiodący Producent oświetlenia zewnętrznego oferuje klientom również takie rozwiązania, które są odporne na działania wandali. Dzięki temu, że klosze mogą być zdecydowanie mniejsze, trudniej jest je zniszczyć. Na rynku nie brakuje również nowoczesnych lamp, które są całkowicie pozbawione szklanego klosza, dzięki czemu ich uszkodzenie „w tradycyjny sposób” jest niemal niemożliwe.