Skip to content Skip to footer

Pościele ekskluzywne a higiena snu

Higiena snu to ogół norm i zasad, których wprowadzenie w życie sprzyja poprawie jakości wypoczynku, a przez to i wydajności w ciągu całej doby. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak istotna jest nocna rutyna dla naszego komfortu psychicznego. A jak się okazuje wieczorne wyciszenie, zmiana syntetycznych poszewek na pościele lniane, albo jedwabne i regularny sen, mogą znacznie poprawić nasze samopoczucie.

Pościele ekskluzywne, a jakość snu

Aby sypialnia mogła stać się miejscem stuprocentowej regeneracji sił należy zadbać o dobór odpowiedniego łóżka z materacem przystosowanym do naszej wagi i ewentualnych schorzeń kręgosłupa. Nie bez znaczenia jest też pościel. Na rynku dostępnych jest mnóstwo syntetycznych kołder i poduszek w atrakcyjnych cenach, ale warto mieć na uwadze, że naturalne tkaniny dużo lepiej utrzymują temperaturę, pochłaniają wilgoć i są przyjemniejsze w dotyku. Ekskluzywna pościel do sypialni może być więc inwestycją w lepszą jakość snu.

Wybór poszewek, czyli jakość czy design?

Obecnie najmodniejsze sypialnie wyposażone są w tak zwane łoże małżeńskie, czyli szeroki, dwuosobowy materac na stelażu. Takiego posłania nie składamy w ciągu dnia, a kołdra i poduszki pełnią funkcję dekoracyjną. Ekskluzywna pościel do sypialni świetnie sprawdzi się w takim wnętrzu, ponieważ tkaniny naturalne, jak jedwab, czy bawełna egipska prezentują się niezwykle elegancko.

Pościele lniane wracają do łask

Naturalne tkaniny na jakiś czas zostały wyparte z rynku i naszych sypialni przez syntetyczne zamienniki. Minął już jednak okres fascynacji nietrwałymi włóknami w sztucznych barwach i obecnie znów chętniej sięgamy po Pościele ekskluzywne, np. lniane. Poza wszelkimi niewątpliwymi zaletami tego materiału, takimi jak bakteriostatyczność, przewiewność i wytrzymałość, wpisuje się on też doskonale w obecne designerskie trendy.

Wypoczynek i zaspokojenie głodu to jedne z podstawowych potrzeb fizjologicznych człowieka. Nie należy jednak traktować ich po macoszemu, ponieważ zarówno zdrowa dieta, jak i przestrzeganie zasad higieny snu mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie.