Skip to content Skip to footer

Poznaj zalety podłogi z desek

Ułożenie podłogi jest bardzo ważną czynnością podczas budowy lub remontu domu. Materiały zastosowane na podłodze mają wpływ na estetykę i trwałość całej konstrukcji. Dobrym pomysłem może okazać się wybranie podłogi z desek. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Sprawdźmy to.

Deski na podłodze pasują do każdego wnętrza

Podłoga wykonana z desek to estetyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Deski na podłodze zwiększają przytulność danego pomieszczenia. Wyglądają naturalnie i dzięki temu dodadzą klasy każdemu pomieszczeniu. Pomysł spodoba się nie tylko miłośnikom tradycyjnego wystroju wnętrz. Dzięki deskom można podążać również za nowymi trendami. Jednym z takich trendów jest podłoga z desek o różnych szerokościach. W takiej aranżacji wykorzystywane są wąskie deski oraz te o dużej szerokości. Ułożenie podłogi z desek o różnej szerokości daje niepowtarzalny efekt.

Drewno to bardzo trwały materiał

Zastosowanie drewna na podłodze może przyczynić się do zwiększenia trwałości posadzki w danym pomieszczeniu. Warto podczas układania podłogi zdecydować się na najbardziej wytrzymałe gatunki drewna. Można tutaj wskazać drewno bukowe lub też jesionowe. Ważna jest również grubość desek. Najczęściej wykorzystywane są deski o grubości około trzech centymetrów. Lakierowanie podłogi z desek zwiększa dodatkowo odporność podłogi na zarysowania i ścieranie spowodowane na przykład przesuwaniem mebli. Czynności związane z lakierowaniem nie wymagają dużego wysiłku. Lakierowana podłoga z desek jest również łatwa w pielęgnacji dzięki zmniejszonej przyczepności brudu.

Podłogi z desek zapewniają dobrą izolację

W każdym pomieszczeniu ważne jest zapewnienie dobrej izolacji dźwiękowej oraz cieplnej. Drewno na podłodze sprawdza się znacznie lepiej pod tym względem od innych materiałów. Drewno skutecznie przyczynia się do zatrzymania ciepła wewnątrz pomieszczenia. Zastosowanie odpowiedniego izolatora pod podłogą drewnianą dodatkowo ogranicza wilgoć w pomieszczeniu i zwiększa tym samym trwałości podłogi. Podłogi z desek zapewniają również dobrą izolację dźwiękową. Zalety podłogi z desek mogą zostać docenione przez każdego. Warto wybrać drewno, żeby zapewnić trwałość i komfort użytkowania.