Skip to content Skip to footer

Salon pełen światła: o czym warto pamiętać?

Dobre światło to nie tylko szansa na to, by cieszy się lekturą książki podczas odpoczynku w ulubionym fotelu, to również ważny element w aranżacji wnętrz, którego nie można zignorować. O czym warto pamiętać przy wyborze tak ważnych dodatków, jakimi są żyrandole i kinkiety?

Żyrandole i kinkiety: moc pomysłów na ciekawą aranżację wnętrza

Wiadomo, że i żyrandol, i kinkiety, mają być przede wszystkim dobrymi źródłami światła, dzięki którym w naszym pokoju każde będzie mógł miło spędzić czas, ciesząc się korzystnym oświetleniem. Warto jednak pamiętać, że i lampa główna, i wszelkiego rodzaju dodatkowe źródła światła,będą miały ogromny wpływ na charakter pokoju. By aranżacja była spójna, warto postawić na takie żyrandole oraz kinkiety, które będą możliwie jak najlepiej dopasowane do stylu, na jaki postawiliśmy podczas urządzania poszczególnych wnętrz. Dzięki temu uda nam się zachować spójność, co korzystnie wpłynie na ostateczny wygląd pokoju.

Jak wykorzystać dekoracyjne właściwości światła?

Oświetlenie pokojowe to coś więcej, niż tylko lampa główna i uzupełniające ją kinkiety boczne. Odwiedzając sklep z żyrandolami możemy znaleźć wiele ciekawych dodatków, dzięki którym w prosty i ciekawy sposób ozdobimy każdy pokój. Kinkiety nad łóżkiem, stojąca lampa, umieszczona w pobliżu fotela – oto popularne rozwiązania, z których korzystamy coraz chętniej. Lampki z niewielkimi diodami mogą się świetnie sprawdzić w chwili, gdy za pomocą oświetlenia chcemy zaakcentować wybrane elementy wystroju wnętrza, np. rodzinne pamiątki lub najciekawsze meble (np. nową półkę z książkami lub oryginalnymi pamiątkami z dalekich podróży.

Gdzie szukać inspiracji?

Ciekawych pomysłów możemy szukać zarówno na portalach poświęconych aranżacji wnętrz, jaki w tych sklepach, które skupiają się na sprzedaży oświetlenia pokojowego. Możemy też zdać się na siebie i uruchomić swą wyobraźnię. Możliwości wykorzystania światła w pokoju jest przecież wiele.

Dobre oświetlenie pokojowe to sprawa bardzo ważna dla każdego z nas. Im staranniej dobierzemy lampy, tym lepiej dla nas i dla naszych gości. A że sklep z żyrandolami daje nam coraz więcej możliwości, każdy z nas bez większych problemów znajdzie dla siebie idealne rozwiązanie.