Skip to content Skip to footer

Ścianki szklane loftowe – idealne rozwiązanie do każdego wnętrza

Styl loftowy jest coraz chętniej wybierany nie tylko w nowoczesnych dużych mieszkaniach, ale także w mniejszych mieszczących się na blokowiskach. Jego główną zaletą jest to, że przestrzeń jest otwarta, a wnętrze minimalistyczne i proste. Kolory stonowane, a dodatki stanowią tylko niewielki element, który nie zabiera przestrzeni.

Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym?

Styl industrialny to przede wszystkim minimalizm. Na ścianach zazwyczaj króluje cegłą lub beton, a meble są wykonane z drewna i posiadają metalowe elementy. Pomieszczenia są od siebie zazwyczaj nieoddzielone. A jeśli ktoś chce zaznaczyć dany obszar, to najczęściej można w takich przypadkach zobaczyć ścianki szklane loftowe.

Styl loftowy charakteryzuje się tym, że dominują w nim odcienie drewniane, szarości i czerń. Oczywiście można znaleźć też jakieś żywsze kolory. Jest to na przykład kanapa w kolorze zielonym lub żółta lampa. Chodzi o to, aby w danym pomieszczeniu kolorowy przedmiot stanowił wyjątek.

Czym charakteryzują się ścianki szklane loftowe?

W domach lub pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym bardzo często spotykane są szklane ścianki loftowe. Stanowią one nie tylko designerski dodatek, ale są także praktyczne. Można z ich pomocą wyznaczyć granicę danego pokoju.

Ścianki szklane loftowe najczęściej spotykane są w zestawieniu z czarnym aluminiowym stelażem. Ścianka taka stanowi również świetną barierę akustyczną. Wybierając grubsze szyby można wyciszyć odgłosy dobiegające z innych pomieszczeń. Najważniejszą cechą tychże ścianek jest to, że nie zabierają one światła i nie przytłaczają pomieszczenia. Są oczywiście trwałe i bezpieczne, co jest niezwykle ważne.

Jakie pomieszczenia mogą oddzielać szklane ścianki loftowe?

Ścianki szklane sprawdzą się świetnie jako ścianka działowa oddzielająca każde pomieszczenie od drugiego. Mogą być one montowane pomiędzy pokojami, między kuchnią i salonem oraz między łazienką a sypialnią.

Stawiając szklane ścianki można wybrać ściankę z drzwiami przesuwnymi lub otwieranymi. Można także wybrać opcję półotwartą, a więc częściowo tylko odgrodzić dane pomieszczenia. Nadają się świetnie nie tylko w domach urządzonych w stylu loftowym. Doskonale sprawdzą się także w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.