Skip to content Skip to footer

Wiata ogrodowa – ozdoba czy element funkcjonalny?

Zagospodarowanie ogrodu to nie tylko kwestia doboru odpowiednich roślin, które mają się w nim znaleźć. To także właściwy wybór elementów ozdobnych jak również funkcjonalnych, które nadadzą mu określonego wyglądu i charakteru.

Wiata ogrodowa jako element ozdobny

Wiaty ogrodowe to bardzo często wybierane do ogrodów konstrukcje. Ich niewątpliwą zaletą jest bardzo wiele możliwości ich wykorzystania. Mogą być bowiem doskonałym elementem ozdobnym i jednocześnie miejscem do wypoczynku, jak też spełniać rolę bardziej funkcjonalną, jako miejsce do przechowywania narzędzi czy innych rzeczy. Ze względu na duża ich ilość wybranie najbardziej odpowiednich nie powinno stanowić żadnego problemu. Gdy mowa o wiatach ogrodowych jako elementach ozdobnych, zazwyczaj wybierane są te wykonane z drewna. Doskonale bowiem można je wkomponować w każdy ogród, niezależnie od stylu w jakim jest urządzany. Stanowią nie tylko ciekawa ozdobę, ale jednocześnie mogą spełniać rolę bardzo funkcjonalną.

Wiata jako element funkcjonalny

Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy mowa o wiatach jako elementach bardziej funkcjonalnych. Dzięki nim można w jednym miejscu przechowywać na przykład narzędzia ogrodnicze. Tutaj w wielu sytuacjach również wybierane są wiaty drewniane, zwłaszcza jeśli w innym miejscu ogrodu znajduje się drewniana wiata przeznaczone do odpoczynku. Najczęściej jednak są znacznie mniej ozdobne jak również mniejsze, co pozwala na ich swoiste ukrycie pomiędzy roślinnością. Bez problemu na rynku można również znaleźć takie wiaty wykonane z drewna czy w całości z metalu. Dzięki temu ich dopasowanie do oczekiwań właścicieli ogrodu nie stanowi najmniejszego problemu.

Gotowa czy na indywidualne zlecenie?

Wiaty ogrodowe mogą być zakupione równie dobrze jako gotowe produkty jak tez wykonane na indywidualne zlecenie. Szczególnie te drugie cieszą się rosnącym powodzeniem, ponieważ można zaprojektować każdy ich szczegół, poczynając na wielkości poprzez materiał z jakiego mają być wykonane a na elementach ozdobnych kończąc. Rosnąca ilość firm, które zajmują się realizacja takich zleceń jest korzystna dla zainteresowanych wykonaniem wiat klientów. Mogą bowiem liczyć na bardziej atrakcyjne ceny, jak również krótsze terminy realizacji.

Wiaty ogrodowe dostępne są w ofercie Megiw