Skip to content Skip to footer

Wnętrza w stylu retro: jak je oświetlić?

Styl retro ma wiele uroku. Dzięki niemu w naszych domach może zapanować wyjątkowa atmosfera, a my możemy się cieszyć wyglądem pięknych mebli oraz dodatków. Jak jednak oświetlić takie wnętrze?

Styl retro: czym się wyróżnia?

Moda na styl retro trwa w najlepsze, a postarzane meble oraz dodatki inspirowane modą sprzed lat mają się doskonale. Jasne barwy,ozdobne tkaniny oraz meble, które celowo postarza się za pomocą prostych zabiegów – oto podstawa w takich wnętrzach.Ozdobne nóżki, dekoracyjne gałki oraz zasłonki, które można układać na wiele ciekawych sposobów to kolejne ważne kwestie, o które w takich pomieszczeniach trzeba zadbać. A co ze światłem? Jak się okazuje, lampy retro również mają ogromny wpływ na ostateczny wygląd takich pomieszczeń.

Jakie lampy będą nam potrzebne?

Nawiązanie do mody sprzed kilku dekad nie oznacza rezygnacji z wygód, zatem pomieszczenia urządzane w stylu retro muszą posiadać dobre i równomierne oświetlenie. W osiągnięciu tego efektu pomogą nam dopasowane stylowe lampy wiszące, dobrane do nich kinkiety oraz lampki pomocnicze: nocne oraz te, które mają oświetlać nasze biurka. Czym kierować się przy wyborze takich lamp?

Lampy i ich rola w aranżacji wnętrz

Głównym zadaniem lamp jest zapewnienie nam dostępu do światła tam, gdzie jest nam ono najbardziej potrzebne. Nie możemy jednak zapominać o tym, iż lampy to nie tylko źródło światła, ale i bardzo ważna ozdoba każdego wnętrza. Jeśli postawiliśmy na meble wzorowane na antykach, nasze żyrandole i kinkiety również powinny być utrzymane w tym stylu. Na szczęście lampy retro coraz częściej pojawiają się w sklepach, zatem każdy z nas bez problemów powinien znaleźć idealne rozwiązanie do swego mieszkania. Czym wyróżniają się takie żyrandole i kinkiety?Stylowe lampy retro to ciekawe dodatki, które mogą okazać się wspaniałą ozdobą każdego wnętrza. Oświetlenie vintage pomoże nam wprowadzić do salonu lub sypialni wyjątkową atmosferą, a piękny wygląd lamp wiszących czy kinkietów będzie wprawiać w zachwyt naszych gości. Lampy, stylizowane na te, z których korzystały nasze babki, mogą zachwycać oryginalnymi kształtami oraz dekoracyjnymi abażurami, a że większość z nich zachwyca ciekawą formą i prostotą jednocześnie, sprawdzą się one w wielu domach.

Stylowe lampy mogą mieć ogromny wpływ na wygląd naszych wnętrz, a im lepiej je dopasujemy, tym lepiej. Na szczęście asortyment kinkietów i żyrandoli jest tak szeroki, że każdy miłośnik pomieszczeń w stylu retro znajdzie dla siebie wiele ciekawych propozycji.