Skip to content Skip to footer

Żarówki LED z gwintem GU10 – gdzie można stosować?

W sklepach z oświetleniem można znaleźć bardzo szeroką ofertę żarówek, które różnią się pomiędzy sobą wielkością, kształtem i sposobem mocowania. Bardzo popularne są żarówki ledowe GU10. Gdzie się je stosuje?

Żarówka LED GU10

Gwint GU10 jest dość charakterystyczny i różni się znacznie od tradycyjnych żarówek. Ze względu na kształt najczęściej takie modele montowane są w oprawach halogenowych, które od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością.

Wybierając żarówkę, warto na pewno zdecydować się na model energooszczędny i ekologiczny. Z tego względu żarówki LED cieszą się dużym zainteresowaniem. Dodatkowo nie nagrzewają się i charakteryzują się długą żywotnością.

Gdzie stosuje się Żarówki ledowe gu10?

Gwint GU10 znajduje zastosowanie nie tylko w oprawach halogenowych, ale także różnego rodzaju kinkietach, lampkach wiszących i stojących. Żarówki GU10 mają niewielkie rozmiary, co nie oznacza, że emitują ciemne światło.

Można znaleźć żarówki GU10 o różnej barwie i mocy. Nadają się jako główne oświetlenie do większych pomieszczeń, a także do niewielkich lampek nocnych.

Jak dobrać barwę światła?

Producenci oświetlenia oferują barwy neutralne, ciepłe i zimne. Każda z nich ma inne zastosowanie. Zimne światło nadaje się jako dodatkowe oświetlenie w łazience przy lustrze lub w kuchni nad blatem roboczym. Zimna barwa sprzyja koncentracji, a więc można ją zastosować także w gabinecie lub biurze.

Ciepłe światło powinno znaleźć się w sypialni i salonie. Neutralne żarówki nadają się do łazienki i przedpokoju.