Skip to content Skip to footer

Zastosowanie elementów ściennych o wyraźnej fakturze

Kuchnie jak każde inne pomieszczenie powinna mieć wyrazisty charakter i podkreślać urodę wnętrz. Znajduje się w niej tyle elementów wyposażenia, że można dowolnie dobierać materiały wykończeniowe, tak by tworzyły zaplanowaną całość. W zależności od preferencji właściciela mieszkania warto dobrać dekoracje ścienne zgodne z najnowszymi trendami dotyczącymi wzorów przestrzennych.

Kolorystyka płytek jako tło dla wyposażenia kuchennego

Mimo różnych pomysłów na kuchnie nadal popularne są klasyczne kolory. Takie aranżacje pozwalają na kompozycje z większością modnych kolorystycznie dodatków. Jeżeli istnieje taka potrzeba, kafelki 3d można łączyć z innymi płytkami w kontrastujących kolorach. Należy pamiętać o tym, że płytki o wyraźniej strukturze będą wyglądały inaczej o innej porze dnia. Wynika to z tego, że powstając cienie oraz refleksy świetlne na powierzchni płytek. Lekkie materiały takie jak płytki pcv na ścianę mogą być używane bezpośrednio na stare powłoki ceramiczne. Przyspiesza to znacząco prace remontowe.

Łączenie materiałów i różnych powierzchni w kuchni

Płytki 3d do kuchni stworzone są po to, aby wprowadzić element dekoracyjny do kuchni. Nie ma jednak powodu, aby nie podkreślić ich urody połączeniem ich z innymi materiami. Mogą być to nowoczesne meble wykonane z lakierowanych płyt lub fronty tłoczone o wzorze zbliżonym do tego na kafelkach 3d. Często płytki 3d ceramiczne montowane są pomiędzy szafkami. Stanowią element dekoracyjny i dodatkowo mogą być w odpowiedni sposób oświetlone. Nową modą jest układanie jasnych połyskujących płytek oraz szarych blatów z betonu architektonicznego.

Wnętrza, które są cały czas w modzie

Dobrze dobrane płytki 3d do kuchni są dekoracyjne przez długi czas. W ten sposób można za pomocą zmieniających się dodatków sprawić, aby kuchnia była wyjątkowa. To dobra wiadomość dla osób, które nie lubią częstych remontów. Do szybkich projektów można wykorzystać płytki pcv na ścianę. Wzory są tak zaprojektowane, aby pasowały do różnych modeli mebli.

Oprócz przestrzeni pomiędzy szafkami kuchennymi można układać kafelki 3d również w innych częściach kuchni. Materiał ten tworzy niepowtarzalny wystrój. Płytki ceramiczne są odporne i długo będą wyglądały jak nowe. Są odporne na zanieczyszczenie, przez co łatwo wykonać czyszczenie płytek 3d w kuchni.

Wybierając wzory przestrzenne do kuchni, można użyć kafelka 3d wykonanego z ceramiki. Wory na elementach pasują do siebie, przez co szybko można stworzyć ciekawy efekt na dużej powierzchni. Przy układaniu należy zdecydować o orientacji płytki w poziomie lub pionie.