Skip to content Skip to footer

Moduł oświetlenia awaryjnego do domu

Odzwyczailiśmy się od ciemności. Potrzebujemy światła także wtedy, za oknem już jest mrok. Zapalamy światło, gdy tylko zaczyna nadchodzić zmierzch. Gdy nagle dopływ prądu z sieci jest odcięty, pragniemy mimo wszystko nadal mieć włączoną żarówkę, a nie świeczkę. Dlatego możemy zaopatrzyć się w mały moduł oświetlenia awaryjnego.

Moduł awaryjnego oświetlenia – ile daje prądu?

Małe moduły prądotwórcze mogą dawać prąd od kilku Voltów do kilkunastu, natomiast duże około 230 V. W zależności od posiadanej mocy, moduł oświetlenia awaryjnego, będzie w stanie zaopatrzyć w prąd jedną żarówkę led lub więcej. Akumulator samochodowy może dostarczyć tyle prądu, aby skutecznie oświetlić małe pomieszczenie.

Dzięki samochodowej baterii będą także działać wszystkie urządzenia, z których korzystamy podczas jazdy autem. Zatem naładujemy telefon, podgrzejemy wodę w kubku na baterię samochodową, podłączymy lodówkę turystyczną lub oświetlimy mały pokój diodami.

Duże moduły prądotwórcze – co to takiego?

Modułów awaryjnego oświetlenia o dużych gabarytach działających na paliwo (benzyna, gaz, ropa, olej) można używać do oświetlenia wszystkich pomieszczeń w budynku. Świetnie zdadzą egzamin także jako dostarczyciele prądu do sprzętu AGD (lodówka, zamrażarka, kuchenka indukcyjna, bojler itp.).

Moduł awaryjnego oświetlenia jako dodatkowe źródło prądu

W zimowych miesiącach używamy bardzo dużo prądu. Gdy zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, w niektórych domach i mieszkaniach pojawiają się bardzo dużo ilości dodatkowych lampek. Rozciągane są sznury z lampkami led wokół okna, na choinkach, a także na całych elewacjach budynku i drzewkach rosnących na podwórku.

Zdarza się, że w takich okolicznościach stały prąd podciągnięty z sieci może zostać nagle odłączony. Powodem będzie bowiem przesilenie instalacji elektrycznej. Jednorazowe korki spalą się, a te wielokrotnego użytku nie dadzą się ponownie załączyć. Przycisk będzie bowiem cały czas wyskakiwał.

W takich wypadkach warto mieć u siebie moduły do oświetlenia awaryjnego. Warto do nich podłączyć dodatkowe lampki choinkowe, taśmy led i oświetlenie ozdobne zewnętrzne. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w czasie świąt będziemy mogli cieszyć się ogromną ilością kolorowego dodatkowego światła bez strachu o awarię prądu z sieci.