Wanna czy prysznic?

Planując aranżację łazienki stajemy przed dylematem, jakie wyposażenie wybrać. Najbardziej sporną kwestią wśród domowników jest oczywiście to, czy wolą szybki, pobudzający prysznic, a może długie, relaksujące kąpiele. Dodatkowo, bogaty asortyment armatury dostępnej w sklepach, wbrew pozorom, wcale nie ułatwia wyboru.

Wanna czy natrysk? Oto jest pytanie.

Jeśli mieszkamy w sporym domu, możemy pozwolić sobie na urządzenie pokoju kąpielowego z wolnostojacą wanną, ale na mniejszych metrażach zdecydowanie lepiej sprawdzi się Kabina prysznicowa prostokątna lub kwadratowa. Warto wspomnieć, że natrysk jest zarówno bardziej ergonomiczną, jak i ekonomiczną opcją. Wszakże biorąc prysznic zużywamy nawet dwa razy mniej wody niż podczas kąpieli.

Kompromis międzypokoleniowy

Kabina prysznicowa prostokątna zarówno swoim designem, jak i funkcjonalnością spełnia oczekiwania młodych i aktywnych ludzi, ale jest też wygodną opcją dla osób starszych, albo schorowanych. Z racji tego, że obecnie nie ma już nawet potrzeby montowania brodzika, gdyż coraz częściej stosuje się odpływ liniowy, czynności higieniczne są ułatwione nawet w czasie niedyspozycji. Ponadto najmodniejsze modele kabin nie wymagają dużych nakładów pracy w utrzymaniu czystości, dzięki zastosowaniu gładkich szyb i łatwo zmywalnych okuć.

Fuzja tekstur i kolorów, czyli łazienka XXI wieku

Kiedy już portfel i rozsądek zwyciężą nad chęcią wieczornego wylegiwania się w pianie i zdecydujemy, że w naszej łazience stanie kabina prysznicowa prostokątna, pora pomyśleć o posadzce i kafelkach. Obecnie aranżując toaletę nie musimy już ograniczać się do jednego rodzaju płytek, wręcz przeciwnie, mile widziana jest zabawa kolorami i teksturą. W dzisiejszych łazienkach beton z powodzeniem przeplata się z drewnem, ceramika ze szkłem, a stonowane, pastelowe kolory przełamuje się soczystymi barwami.

Łazienka, zaraz obok kuchni jest najtrudniejszym do wyremontowania pomieszczeniem w mieszkaniu, z tego względu też nie często decydujemy się na jej drastyczne zmiany. Jeśli już jednak postanowiliśmy skuć płytki i wymienić armaturę zaszalejmy z aranżacją!