Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto postawić na naturalną kołdrę bambusową?

Jakie nakrycie do spania wybrać? To niełatwa decyzja. Wybór w sklepach jest dziś ogromny. Kołdry różnią się wielkością, grubością, ale przede wszystkim użytym w produkcji materiałem. Ten w głównej mierze decyduje o komforcie oferowanym przez konkretne nakrycie. Dlaczego warto wybrać to wykonane z tkaniny bambusowej?

Czym się kierować przy wyborze kołdry?

Kołdra to obowiązkowy element wyposażenia sypialni, ale też bardzo ważny czynnik wpływający na jakość snu. Ma za zadanie zapewnić komfort cieplny i poczucie bezpieczeństwa.
Aby dobrze spełniała swoją rolę, grubością powinna być dopasowana do pory roku, temperatury panującej w sypialni oraz preferencji konkretnej osoby. Ważne, by była miękka i przyjemna w dotyku. Jednocześnie musi być wykonana z wytrzymałego, odpornego na intensywne użytkowanie materiału. Warto zwrócić uwagę także na naturalność materiału – ten sztuczny nie będzie przepuszczał powietrza, a tym samym może sprzyjać przegrzewaniu się i powodować szybkie namnażanie bakterii.

Kołdry bambusowe – naturalne, trwałe, wygodne

Kołdry naturalne do niedawna przegrywały z naturalnymi, jeśli chodzi o funkcjonalność. Te wełniane są ciężkie i wymagają specjalistycznego czyszczenia. Wygodniejsze są więc te sztuczne, nadające się do prania w pralce.
Jak pogodzić funkcjonalność i naturalność? Odpowiedzią są kołdry bambusowe. Te są lekkie, oddychające, hipoalergiczne. Można je prać, bez obaw o zniszczenie. Nadają się dla alergików i dzieci, a nawet noworodków. Cechuje je miękkość, delikatność, przyjazność skórze. Jako że bambus przepuszcza powietrze, bambusowe kołdry są bardzo zdrowe dla skóry i dobrze sprawdzają się przez cały rok.

Gdzie kupić szlachetną bambusową pościel do sypialni?

Kołdry bambusowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Są delikatne w dotyku, a jednocześnie wytrzymałe. Łączą naturalność i funkcjonalność. Coraz łatwiej dostać je w polskich sklepach.
Na poszukiwania najlepiej wybrać się do sklepu cieszącego się renomą, słynącego z szerokiego asortymentu. Niedrogie, a jednocześnie solidne, wysokiej jakości kołdry z bambusowej tkaniny można kupić także w sklepach internetowych. Warto przejrzeć ich asortyment poszukując naturalnego nakrycia do spania.

Kołdry bambusowe znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl