Skip to content Skip to footer

Płytki dywanowe do biura – czy to dobra inwestycja?

Przedsiębiorcy aranżujący swoje biura często zastanawiają się nad zakupem płytek dywanowych. Dobrej jakości wykładzina ma ogromny wpływ na komfort przebywania w biurze. Dzięki niej całe pomieszczenie prezentuje się estetycznie, jest także maksymalnie wyciszone. Co powinniśmy wiedzieć zanim kupimy płytki dywanowe do biura?

Jakie są największe zalety płytek dywanowych?

Zdaniem wielu właścicieli biur płytki dywanowe posiadają więcej zalet niż klasyczne dywany czy wykładziny w rolkach. Płytki dedykowane specjalnie do biur są zaprojektowane przez profesjonalistów, którzy dbają o to, żeby ich wyroby zapewniały wysoki komfort chodzenia (są one pokryte powłoką antypoślizgową, dzięki czemu są bezpieczne dla naszych pracowników), izolowały dźwięki, były odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nawet jeżeli wykładzina składająca się z płytek dywanowych zostanie uszkodzona, musimy wymienić jedynie niewielki jej element (jest to mało kosztowne i zajmuje niewiele czasu).

Kolejnymi atutami płytek dywanowych jest łatwość przechowywania i transportu. Można układać je zarówno na klasycznej posadzce, jak i podłodze technicznej. Sam proces układania płytek jest bardzo wygodny – nie ma potrzeby ich klejenia, żeby je ułożyć nie musimy tez wynosić mebli. Płytki do biur wykonane są z materiałów niepalnych i łatwych w czyszczeniu. Nowej generacji płytki mogą być układane nawet przy ogrzewaniu podłogowym. Wybór ich wzorów i kolorów jest tak duży, że z łatwością wybierzemy te, które będą najlepiej pasowały do stylistyki naszego biura.

Czy płytki dywanowe do biura mają jakieś wady?

Płytki dywanowe są rozwiązaniem aranżacyjnym, które nie ma wielu wad. Do ich największych minusów możemy zaliczyć stosunkowo wysoką cenę (niestety są znacznie droższe od klasycznej wykładziny).

Jeżeli nasze biuro posiada dużą powierzchnię, pokrycie całej podłogi płytkami dywanowymi może okazać się niemałym wydatkiem. Pamiętajmy jednak, że profesjonalne płytki korzystnie wpływają zarówno na komfort pracy, jak i na wygląd biura, które jest przecież wizytówką naszej firmy.