Skip to content Skip to footer

Najlepsza pościel do sypialni – jaki rozmiar kołdry będzie odpowiedni?

Sypialnia to wnętrze, które warto urządzić z najwyższą troską. Powinno być wygodne, przytulne, sprzyjające wyciszeniu. Bardzo ważne jest wyposażenie jej w solidne łóżko, dobrej klasy materac, ale i wysokiej jakości pościel, w tym ciepłą, ale lekką kołdrę. Jak wybrać odpowiedni rozmiar nakrycia?

Jaki rozmiar kołdry sprawdzi się najlepiej?

Wybór kołdry to niełatwe zadanie – zwłaszcza, że wybór w sklepach jest dziś ogromny. Pierwszą rzeczą, nad którą warto się zastanowić, jest rozmiar. Sklepy oferują dziś kołdry pojedyncze i podwójne w kilku różnych rozmiarach. W tej kwestii pomocne jest zmierzenie materaca i ustalenie swoich osobistych potrzeb. Dobrze by kołdra, nawet jeśli ma służyć jednej osobie, miała wymiary co najmniej odpowiadające wymiarom łóżka. W przypadku dwóch osób najlepszą opcją jest kołdra 200×220 – mniejsza będzie mało komfortowa i przyczyni się do wiecznych bojów o nakrycie.

Na co jeszcze zwracać uwagę, kupując kołdrę?

Każda kołdra 200×220 ma jeszcze wiele innych parametrów, na które trzeba zwracać uwagę podczas przeglądania asortymentu sklepów. Obecnie do wyboru są cięższe i trudniejsze w czyszczeniu kołdry naturalne, jak i lżejsze, nadające się do prania kołdry syntetyczne. W przypadku obu dobrze, żeby zewnętrza warstwa materiału była naturalna i przewiewna.Inne istotne detale to np. wykończenie. Kołdra musi być ładnie obszyta, powinna sprawiać wrażenie dobrze wykonanej. Jej grubość musi zostać dopasowana do indywidualnych preferencji, ale też do temperatury, która zwykle panuje w sypialni (a więc często także do pory roku).

Gdzie szukać dobrej jakości kołdry 200×220?

Poszukując dobrej jakości pościeli do sypialni, najlepiej wybrać się do sklepu specjalizującego się w tekstyliach. Tam można liczyć na największy wybór, jeśli chodzi o kołdry, także kołdry 200×220. To zarówno grubsze, ciepłe kołdry na zimę, jak i lekkie nakrycia odpowiednie na lato czy dla osób, które nie lubią cieplejszych nakryć.W sklepie specjalizującym się w tekstyliach można liczyć na fachową poradę i udany zakup. Takie miejsce, czy to działające stacjonarnie, czy w sieci, współpracuje z renomowanymi producentami, więc kupiona tam Kołdra 200×220 będzie wygoda, wytrzymała i przyjemna w użytkowaniu.