Skip to content Skip to footer

Akcesoria do sprzątania

Weekendowe sprzątanie mieszkania dla większości ludzi stanowi czynność tyleż konieczną, co niewdzięczną. Chyba wszyscy wolelibyśmy w sobotę rano poleniuchować w łóżku, zamiast martwić się o to, że znowu trzeba wytrzepać dywany, wyprać firanki i zetrzeć lustra. Aby nieco ułatwić sobie te wszystkie czynności, warto zawczasu przygotować odpowiednie zestawy do sprzątania, które ułatwią nam cały proces.

Kolejność domowych porządków

Chcąc się jak najszybciej uporać z domowymi zanieczyszczeniami, warto na początku zaopatrzyć się w sprzęt niezbędny do usunięcia kurzu: zmiotkę i ściereczkę z mikrofibry. Zwłaszcza ten drugi produkt okaże się niezbędny, jako że mikrofibra idealnie radzi sobie z kurzem osadzającym się na domowych meblach. Aby wywabiać go jeszcze skuteczniej i delikatniej, warto sięgać po płyn do usuwania kurzu, dostępny np. w sprayu.

Kiedy zadbamy już o schludny wygląd mebli, warto sięgnąć po odkurzacz. Dzisiejsze modele odkurzaczy bywają najczęściej znacznie mniejsze i lżejsze niż dawniej, co z kolei przekłada się na większy komfort ich użytkowania. Producenci dodają także do standardowych odkurzaczy coraz więcej wymyślnych funkcjonalności, dzięki czemu cały proces okazuje się jeszcze efektywniejszy.

Następnym, chyba najważniejszym etapem sprzątania okaże się staranne wymycie powierzchni najbardziej narażonych na kontakt z zabrudzeniami, a zatem przede wszystkim podłóg. Do tego celu należy wykorzystać wiadro z mopem (ile razy w ciągu roku odwiedzamy sklep z mopami, żeby dokonać wymiany zużytych egzemplarzy na nowe?) oraz płyn do mycia podłóg. W przypadku posiadania zwierząt domowych, zamiast zwykłego płynu można użyć środka do czyszczenia toalet – trzeba jednak uważać, aby zwierzaki nie zaczęły zbyt szybko lizać czyszczonych przez nas powierzchni, bo mogą się zatruć.

Sklep z mopami

Zestawy do sprzątania można zakupić zarówno w zwyczajnych sklepach na każdym osiedlu, jak i w galeriach handlowych. Najważniejsze jest to, aby okazały się bezproblemowe w codziennym użytkowaniu oraz mogły się wykazać wszelkimi stosownymi atestami. Sklep z mopami to najodpowiedniejsze miejsce, w którym znajdziemy akcesoria do sprzątania przeznaczone dla każdej domowej powierzchni.

Ceny poszczególnych zestawów do sprzątania wahają się w zależności od ich jakości, materiału wykonania oraz przeznaczenia. Na potrzeby domu warto się zaopatrzyć w akcesoria do sprzątania, które będą solidne, ale zarazem niezbyt drogie.