Skip to content Skip to footer

Jaka będzie najlepsza frytkownica gastronomiczna?

Frytownice gastronomiczne już od wielu lat stanowią podstawowe wyposażenie w kuchniach wielu restauracji, niezależnie tak naprawdę od specyfiki serwowanych w lokalu dań. Urządzenia te mają wiele funkcji, pozwalających na przygotowywanie bardzo różnorodnych dań. Dodatkowo odznaczają się również bardzo dużą pojemnością oraz odpowiednią szybkością w działaniu.

Dbałość o szczegóły

Współczesne punkty gastronomiczne dokładają starań, by ich kuchnia była możliwie jak najlepiej wyposażona, co pozwoli na szybkie przygotowywanie, nawet jednocześnie, bardzo wielu dań. Nic więc dziwnego, że coraz częściej sięgają po urządzenia najwyższej jakości, które dodatkowo odznaczają się niezwykłą wielofunkcyjnością (tu najlepszym dowodem na to są frytownice gastronomiczne). Kuchnia to serce lokalu, a co za tym idzie, to głównie od jej pracy uzależniony jest sukces bądź porażka danego przedsiębiorstwa gastronomicznego. Warto widzieć, że korzystanie z frytkownic gastronomicznych wcale nie jest równoznaczne z przygotowywaniem tłustych i niezbyt zdrowych potraw. Wiele nowoczesnych modeli pozwala na beztłuszczowe przygotowanie potraw, zdrowszych, a przy tym równie smacznych jak te, pochodzące z przygotowania w tradycyjnej frytkownicy.

Czym się kierować w wyborze najlepszej gastronomicznej frytownicy?

Duży wybór produktów wcale nie ułatwia wyboru najlepszej frytkownicy, Wręcz przeciwnie, jak się okazuje bardzo często podjęcie ostatecznej decyzji jest dość trudne. Oto elementy, na które przede wszystkim należy zwrócić uwagę przy wyborze gastronomicznych frytkownic:

-misa i kosz – to właśnie te dwa elementy pełnią kluczową rolę przy komfortowym korzystaniu z frytkownicy. Misa jest miejscem, do którego wlewa się tłuszcz. Na rynku dostępne są urządzenia, których misa jest w stanie pomieścić nawet do 5 litrów oleju;
-moc urządzenia również ma bardzo duże znaczenie dla komfortu jego zastosowania. Im jest ona wyższa, tym urządzenie szybciej będzie gotowe do pracy;
-dla odpowiedniej pracy urządzenia ogromne znaczenie ma także dobór odpowiednich filtrów we frytkownicy. Dodatkowo dobrej jakości filtry niezwykle skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się zapachów z frytkownicy po całej restauracji. Zapach taki dla niektórych mógłby być bardzo uciążliwy.