Skip to content Skip to footer

Biurowe meble do siedzenia – jakie wybrać?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wykonuje obowiązki zawodowe w pozycji siedzącej. Ze względu na fakt, iż siedząc spędzamy nawet do kilkunastu godzin dziennie, warto zapewnić sobie odpowiednie warunki do wykonywania pracy. Jedną z ważniejszych, choć często pomijanych kwestii, jest wybór właściwego fotela lub krzesła.

Podstawowe parametry warte wzięcia pod uwagę

Choć głównym kryterium przy wyborze mebli biurowych jest najczęściej cena, warto zwrócić także uwagę na kilka innych parametrów. Jedną z najważniejszych cech foteli oraz krzeseł biurowych jest możliwość regulacji wysokości siedziska oraz kąta nachylenia podparcia. Ich odpowiednie ustawienie pozwoli na dostosowanie mebla do naszej sylwetki, co ograniczy negatywne skutki długotrwałego siedzenia. Nawet jeżeli kupujemy tanie fotele sklep powinien dać nam możliwość zakupu mebli z pięcioramienną podstawą – zagwarantuje to stabilność w czasie siedzenia. Niektóre parametry foteli lub krzeseł warto dostosować do warunków pracy. Sklep z fotelami i krzesłami w ofercie posiada najczęściej meble wyposażone w podłokietniki, które odciążą mięśnie rąk, co jest szczególnie istotne jeżeli dużo czasu spędzamy pisząc. Fotel wyposażony w zagłówek, da natomiast możliwość rozluźnienia mięśni szyi i krótkiego odpoczynku w czasie pracy. Warto zwrócić także uwagę na przykład na kółka, w jakie wyposażona jest podstawa – ich rodzaj powinien być dostosowany do podłogi, po jakiej poruszał się będzie fotel.

Krzesło czy fotel biurowy – co wybrać?

Krzesła biurowe to meble mniejsze i tańsze od foteli. Pozwala to na stosowanie ich w niewielkich przestrzeniach. Kupując tanie krzesła sklep zaoferuje nam na ogół meble mniej wygodne, przez co wielogodzinna praca w pozycji siedzącej może stać się uciążliwa. Natomiast w przypadku gdy chcemy nabyć tanie fotele sklep da nam dostęp do mebli zapewniających większą wygodę pracy. Gwarantuje to możliwość wykonywania obowiązków w komfortowych warunkach, jednak najczęściej jest rozwiązaniem nieco bardziej kosztownym.

Sklep z fotelami i krzesłami zaoferuj szeroki wybór mebli do siedzenia w różnych cenach. Niższa cena nie musi obecnie oznaczać gorszej jakości, dlatego jeśli planujemy kupić na przykład tanie krzesła sklep zapewni nam najczęściej dostęp do wielu zadowalających rozwiązań. Krzesła i fotela biurowe są bardzo istotne dla komfortu pracy, a wybór właściwego powinien być dostosowany do cech przestrzeni, w jakiej mają się one znajdować oraz preferencji ich przyszłych użytkowników.