Skip to content Skip to footer

Nowoczesne oświetlenie pokojowe, które podkreśli aranżację wnętrza

Nowoczesne lampy pokojowe to pełna paleta efektownych form, które doskonale wpisują się we współczesne aranżacje. Do wyboru jest wiele modeli – lampy sufitowe, ścienne, a także te stojące. Sprawdź, co warto wybrać, by stylowo oświetlić swój dom.

Dzięki nowoczesnemu oświetleniu pokojowemu można tworzyć kompozycje świetlne w wielu wnętrzach – salonach, sypialniach, kuchniach. Jakie lampy warto dobrać do nowocześnie urządzonej przestrzeni?

Nowoczesne lampy sufitowe

To podstawowe oświetlenie pokojowe, które rozjaśnia całe wnętrze. W wyższych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się lampy wiszące, natomiast w tych niższych plafony lub, alternatywnie, kinkiety, czyli lampy ścienne.

Modne lampy pokojowe w nowoczesnym stylu to przede wszystkim te z ażurowymi oprawami z drutu tworzącymi geometryczne formy, z prostymi metalowymi abażurami typu loft, a także ze szklanymi kloszami. Doskonale prezentują się też żyrandole i kinkiety z kryształkami, które uroczo błyszczą za dnia i w nocy.

W nowoczesnym wnętrzu lampa sufitowa wcale nie musi znajdować się w centralnym punkcie sufitu. Można zamontować także kilka lamp pokojowych sufitowych.

Nowoczesne lampy ścienne

To oświetlenie pokojowe montowane jest w ścianach, czyli będzie ono wymagało wcześniejszego poprowadzenia instalacji. Kinkiety mogą pełnić rolę oświetlenia głównego w niskich pomieszczeniach lub oświetlenia dodatkowego tam, gdzie chcemy zaakcentować określone miejsca, na przykład kominek, obrazy lub te przestrzenie, które są zbyt ciemne.

Nowoczesne oświetlenie pokojowe tego rodzaju przybiera rozmaite postaci – najczęściej jest minimalistyczne, industrialne, na przykład ma kształt prostopadłościanu, sześcianu lub wyposażone jest w szklany klosz kulę. Można dopasować je do oświetlenia głównego lub wybrać modele z innych kolekcji, by uzyskać eklektyczne połączenie.

Nowoczesne lampy stojące

Nowoczesne plafony, żyrandole i kinkiety mogą być dopełnione stylowymi lampami stojącymi. Do tej kategorii zalicza się lampy podłogowe oraz lampy stołowe. Nie tylko dają dodatkowe światło, lecz także pełnią rolę dekoracyjną.

Te ustawione na podłodze przy kanapie lub fotelu lampy pokojowe mogą zapewnić jasne światło potrzebne do wygodnego czytania, natomiast ozdobna lampa stołowa na stoliku czy komodzie wykreuje przytulny klimat sprzyjający relaksowi.