Skip to content Skip to footer

Co na podłogę w kuchni?

Planując wyposażenie kuchni, warto nie tylko wybrać meble i dodatki, ale również zastanowić się, co ułożymy na podłodze. Pokrycie podłogi decyduje nie tylko o tym, jak będzie prezentowało się całe pomieszczenie, ale również o tym, na ile będzie funkcjonalne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Co powinniśmy wybrać – płytki czy wykładzinę podłogową do kuchni?

Stylowa terakota

Płytki podłogowe cieszą się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów. Nic dziwnego — są łatwo dostępne, występują w bardzo szerokim wyborze wzorów i charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach.

Wybierając terakotę, musimy jednak liczyć się z tym, że ceny najmodniejszych płytek nie należą do najniższych. Są zdecydowanie droższe niż na przykład Wykładzina podłogowa do kuchni. Poza tym niezbędne będzie zatrudnienie fachowca, który je ułoży. Niestety, znalezienie dobrego kafelkarza nie jest proste, a jeśli już nam się to uda, prawdopodobnie będziemy musieli dość długo czekać na wolny termin w jego kalendarzu. Samo ułożenie płytek również trochę potrwa, więc w rezultacie może okazać się, że cały remont zakończy się później, niż to sobie planowaliśmy.

Wygodne panele

Kolejna propozycja to ułożenie na podłodze paneli podłogowych. To świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku aneksów kuchennych otwartych na salon. Dzięki takiej aranżacji będą one tworzyły spójną całość z pozostałą częścią pomieszczenia. Panele łatwo ułożyć, nawet bez pomocy fachowca. Prostsza do ułożenia jest tylko wykładzina do kuchni.

Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie panele są wodoodporne i łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli nie będziemy o nie dobrze dbać, szybko przestaną prezentować się tak dobrze, jak zaraz po ułożeniu.

A może praktyczna wykładzina?

Dobra wykładzina podłogowa do kuchni to najbardziej praktyczne ze wszystkich dostępnych rozwiązań. Przede wszystkim dzięki temu, że wykładzina kuchenna jest odporna na działanie szeregu różnych czynników, w tym wilgoci, a czyszczenie jej nie powinno sprawić żadnych trudności, nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Wybór wzorów, w których występują wykładziny podłogowe do kuchni, jest bardzo szeroki. Wiele z nich swoim wyglądem niemal do złudzenia przypomina najmodniejsze wzory terakoty. Nie musisz więc obawiać się, że Twoja wykładzina do kuchni nie będzie prezentować się tak dobrze, jak sobie założyłeś. Czasy, w których wykładziny były dostępne jedynie w postaci grubych, szpetnych gumowych rolek na szczęście już dawno mamy za sobą.