Skip to content Skip to footer

Domy z drewna projektowane na zamówienie – szyte na miarę!

Duży wybór gotowych projektów domów drewnianych nie gwarantuje znalezienia tego idealnego. W takim przypadku najlepiej pomyśleć o projektach indywidualnych. Kiedy warto się na nie zdecydować? Gdzie je zamówić?

Dom drewniany – kiedy warto go wybudować?

Drewniane domy charakteryzuje wiele korzyści. W porównaniu do domów murowanych są szybsze w budowie, a przy tym wyróżniają się wieloletnią trwałością i komfortem.

Dom z drewna może być wykonany jako obiekt o konstrukcji szkieletowej, ale również jako dom z bali. Poddany odpowiedniej termoizolacji może być używany również przez cały rok.

Aby rozpocząć prace, należy zakupić projekt domu drewnianego. Obecnie można wybrać projekty gotowe, ale można także zlecić projektowanie domów z drewna na zamówienie.

Rodzaje projektów domów drewnianych

W wielu pracowniach architektonicznych można zakupić gotowe projekty domów z drewna. To projekty domów tradycyjnych i nowoczesnych, o wielu powierzchniach do wyboru. Można od razu zapoznać się z ich rzutami i wizualizacjami, co pomaga podczas dokonywania decyzji.

Druga opcja to projektowanie domów prowadzone na indywidualne zlecenie przez architekta. W tym przypadku projekt jest dopasowany do wymogów inwestora, a ponadto wyrysowany jest z myślą o działce, na której ma być zrealizowany.

Dlaczego warto zlecić projektowanie domu z drewna?

Zlecenie indywidualnego projektu domu drewnianego jest związane z licznymi atutami, które powodują, że w wielu przypadkach jest to lepszy wybór od projektu gotowego.

Przede wszystkim usługa projektowania domów z drewna daje inwestorom szerokie możliwości w realizacji swoich zamierzeń. Dom może wtedy pod każdym względem reprezentować potrzeby domowników, między innymi w kwestii metrażu, kształtu, stylu, rozkładu i wymiarów pomieszczeń.

Dodatkowo projekt na zamówienie pozwala na wykorzystanie potencjału działki. Może on świetnie sprawdzić się na działkach bardzo wąskich, niewielkich, zlokalizowanych na trudnych terenach – pochyłych, podmokłych.

Gdzie zamówić projekt domu drewnianego?

Zlecenia na indywidualne projekty domów jednorodzinnych przyjmują biura architektoniczne działające w całej Polsce.

Najlepiej wybrać biuro, które ma doświadczenie w projektowaniu domów drewnianych, dzięki czemu może ono dostarczyć plan dopracowany we wszystkich szczegółach.