Skip to content Skip to footer

Czy dom szkieletowy jest bezpieczny?

Dom to budynek, który powinien gwarantować nam przede wszystkim spokój i poczucie bezpieczeństwa. Z tego względu konstrukcje inne niż murowane wzbudzają pewną niepewność. Zupełnie niepotrzebnie. W dzisiejszych czasach gotowe domy bez działki są ponadprzeciętnie wytrzymałe i odporne na warunki otoczenia. Przez co najmniej kilkadziesiąt lat pozostaną one w nienaruszonym stanie.

Materiały najwyższej jakości

Na jakość wykonania domu modułowego wpływają bezpośrednio zastosowane materiały. Właśnie dlatego nie powinniśmy stosować surowców wątpliwej jakości tylko po to, aby obniżyć koszty. Wybrane przez nas przedsiębiorstwo budowlane powinno cieszyć się pozytywną opinia wśród klientów. Bardzo ważne jest to, aby stosowane prefabrykaty spełniały wszystkie aktualnie obowiązujące normy.

Przed nawiązaniem współpracy z interesująca nam firmą sprawdźmy, jak długi jest okres gwarancyjny. Dobrze, jeśli trwa on minimum kilkadziesiąt lat. To najlepsze potwierdzenie tego, że konstrukcja stawiana jest w zgodzie z najnowocześniejszymi standardami.

Idealnie dopasowane moduły

Gotowe domy bez działki tworzone są z prefabrykowanych modułów. Są one wykonywane w fabryce, dzięki czemu nie musimy martwić się o standard ich wykonania. Każdy element perfekcyjnie do siebie pasuje. Wszystko to sprawia, że stworzona konstrukcja jest solidna i trwała.

Plusem wykonywania modułów w fabryce jest fakt, że za dokładność wymiarową dbają innowacyjne urządzenia. Zanim wyjadą one na plac budowy przechodzą przez rygorystyczne kontrole.

Fachowy montaż

Decydując się na gotowy dom bez działki musimy mieć świadomość, że montaż prefabrykatów również odgrywa bardzo ważną rolę. Musi on zostać przeprowadzony w sposób rzetelny i fachowy. Warto postawić na ekipę, która posiada wieloletnie doświadczenie.

Na rynku funkcjonuje coraz więcej przedsiębiorstw oferujących gotowe domy bez działki. Zanim jednak podpiszemy umowę powinniśmy sprawdzić opinie wcześniejszych klientów na temat danej firmy. Mogą okazać się nam one pomocne.