Skip to content Skip to footer

Ekogroszek – podstawowe informacje

Piece na ekogroszek pojawiają się w coraz większej ilości miejsc. Spotyka się je nie tylko w domach, ale też w punktach takich, jak np. hotele, szpitale czy pensjonaty. Warto wiedzieć, czym charakteryzuje się ten typ opału.

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszkiem określa się typ stałego paliwa pochodzącego z węgla (brunatnego albo kamiennego), za pomocą którego generuje się energię cieplną. Do całego procesu niezbędny jest także specjalny typ kotła wyposażonego w palnik. Węgiel, z którego producent ekogroszku może wytwarza tego rodzaju opał, musi zawierać niedużą ilość siarki. Inne parametry, na które trzeba zwrócić uwagę, to także niska spiekalność, uziarnienie, mała zawartość popiołu oraz wysoka kaloryczność. Ekogroszek oferowany jest przez wielu producentów, a jego zakupu można dokonać i stacjonarnie, i drogą elektroniczną, poprzez sklepy i hurtownie działające w systemie online.

Dlaczego warto?

Jak zapewnia producent ekogroszku, paliwo to cechuje wydzielanie niedużych ilości szkodliwych dla zdrowia substancji. Oczywiście konieczną sprawą są atesty i certyfikaty, które potwierdzają jakość opałową oraz bezpieczeństwo ekologiczne produktu. Stosowanie tego węgla jest też dość wygodne. Piec może bowiem wykonywać swoje zadanie, pracując długi czas bez konieczności obsługiwania go przez człowieka. Na pewno ważną kwestią jest także koszt. Jeśli chodzi o ekogroszek ceny hurtowe za tonę tego rodzaju węgla to dość często bardzo atrakcyjna pod względem ekonomicznym propozycja, z której warto skorzystać.

Ekogroszek hurt

W ekogroszek najlepiej zaopatrywać się u sprawdzonego, dobrego źródła. Renomowani producenci zapewniają wysoką jakość i możliwość zakupu nie tylko detalicznego, ale i hurtowego. Trzeba wiedzieć, że zdarzają się również sprzedawcy mniej uczciwi, którzy proponują znacznie słabszy węgiel, nieposiadający właściwych parametrów. Warto pamiętać więc o dokładnej kontroli produktu przed dokonaniem zakupu. Przy wyborze ekologicznego węgla, jakim jest ekogroszek ceny hurtowe często ustalane są z klientem indywidualnie. Wielu producentów i sprzedawców wprowadza także atrakcyjne promocje. Firmy oferujące ekogroszek hurt sprzedają go zarówno luzem, jak i w wersji workowanej. Decyzja zależy od potrzeb danego użytkownika. Podczas wyboru warto wziąć pod uwagę rodzaj pieca, wielkość ocieplanego lokalu czy własny budżet.