Skip to content Skip to footer

Czy warto kupić dom na rynku wtórnym?

Zakup domu to ogromna inwestycja. Mowa tutaj nie tylko o pieniądzach, ale też o zaangażowaniu, poświęceniu czasu. Ryzyko popełnienia błędu jest duże, a przecież dom kupuje się na wiele lat, nieraz na całe życie. Od kogo kupić dom?

Czy warto kupić dom na rynku wtórnym?

Dom, tak samo jak mieszkanie, można kupić na rynku pierwotnym lub wtórnym. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Developer ożarów mazowiecki gwarantuje wysoką jakość prac budowlanych. Każdy kupujący może dokonać odbioru domu z ekspertem lub wyspecjalizowaną firmą, nie trzeba robić tego osobiście. Nie zdarza się jednak, by kupujący miał sporo zastrzeżeń. Ożarów Mazowiecki inwestycje budowlane są spore, ponieważ widać potencjał. Nowe domy Ożarów Mazowiecki sprzedają się szybko. W mieście pojawiają się ludzie młodzi, którzy na przykład pracują zdalnie i dobrze się czują w takiej przestrzeni.

Zalety domu od dewelopera

Zakup domu od dewelopera to zakup domu zupełnie nowego, w którym nikt jeszcze nie mieszkał. Niektórzy jednak wolą domy z duszą, z historią, która czasem jest piękna, ale czasem bywa tragiczna. To spore obciążenie. Warto zastanowić się, czy nie lepiej kupić nowy dom i napisać jego historię od początku. Oby była szczęśliwa. Deweloper udziela gwarancji na sprzedawany dom. Oczywiście zauważone usterki należy zgłaszać od razu przy odbiorze, jednak jeśli coś wyjdzie później, również można i należy to zakomunikować, aby deweloper odniósł się do tej sytuacji.

Kredyt na wiele lat

Wiele osób zastanawia się, czy wzięcie kredytu na wiele lat jest dobrym wyborem. Jak znaleźć złoty środek? Wynajmowanie przez całe życie mieszkania często nie wchodzi w grę, ponieważ rozsądny człowiek myśli o swojej starości. Dochody z emerytury nierzadko nie wystarczą na czynsz, wynajem i koszty życia. Trzeba więc kupić na kredyt swoje mieszkanie i spłacać raty. Warto skontaktować się z dobrym doradcą, który przyjrzy się całej historii człowieka i doradzi, jakiej wysokości raty będą do zaakceptowania. Warto brać pod uwagę różne czynniki, te pozytywne i negatywne. Jest pewnie szansa na awans i lepsze zarobki w pracy, ale może też pojawić się ciężka choroba, śmierć współmałżonka. Na tę okoliczność trzeba się zabezpieczyć, to znaczy wykupić stosowne ubezpieczenie.