Skip to content Skip to footer

Najbardziej perspektywiczne tereny inwestycyjne w Katowicach

Katowice to jedna z i najszybciej rozwijających się polskich miast. Stolica Śląska jest też w czołówce najbardziej zaludnionych miejsc w naszym kraju i zajmuje zaszczytne jedenaste miejsce. Wszystko to sprawia, iż tereny inwestycyjne w Katowicach są coraz bardziej pożądanymi, szczególnie w branży nieruchomości. Gdzie najlepiej zainwestować?

Muchowiec

Najdroższe nieruchomości w Katowicach znajdują się obecnie w dzielnicy Muchowiec, gdzie średnia cena wynosi ponad osiem tysięcy złotych za metr kwadratowy. Poza nieruchomościami oraz terenami inwestycyjnymi znajdują się tu między innymi korty tenisowe, stajnie Katowickiego Klubu Jeździeckiego oraz największy w Katowicach obszar zieleni – Katowicki Park Leśny o łącznej powierzchni prawie trzystu hektarów. Nic więc dziwnego, iż ta ekskluzywna dzielnica Katowic przyciąga bogaczy.

Podlesie

Na drugim miejscu, jeśli chodzi o najdroższe dzielnice Katowic, znajduje się Podlesie. Położone jest nad rzeką Mleczna. Niewątpliwym plusem mieszkania w tym miejscu jest dobra komunikacja miejska, którą dostaniemy się do samego centrum miasta.

Oczywiście, perspektywiczne Tereny inwestycyjne w Katowicach to nie tylko wyżej wymienione dzielnice miasta. Inwestycja w mieście, które jest jednym z najlepiej i najszybciej rozwijających się w Polsce, wydaje się idealnym pomysłem na ulokowanie swoich funduszy. To świetne rozwiązanie szczególnie w dobie kryzysu, gdy tak wiele biznesów jest coraz bardziej niepewnych, a ceny nieruchomości nie tylko nie spadają, ale wręcz nieustannie rosną, podobnie jak popyt na mieszkania.