Skip to content Skip to footer

Czym należy się sugerować przy wyborze letniej kołdry?

Warto wiedzieć, że kołdry na lato nie powinny powodować przegrzania się organizmu. Wspomniane produkty muszą być także lekkie i przyjemne. Rekomendowane jest zaopatrzenie się w model, który zagwarantuje właściwą wentylację. Jakie cechy powinny posiadać kołdry letnie kolorowe?

Rozmiar

Rekomendowane jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na rozmiar omawianego produktu. Jak wiadomo bardzo duża liczba osób uwielbia przykrywać się po samą szyję. Użytkownicy, którym wystarczy w zupełności delikatne przykrycie, powinni postawić na model odpowiadający wielkości łóżka.

Czy dobrą opcją będą puchowe kołdry na lato?

Puchowa kołdra letnia jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ gwarantuje właściwą cyrkulację powietrza. Godny uwagi jest fakt, że w nocy średnia temperatura w najgorętszym miesiącu może spaść do 10 stopni Celsjusza. Omawiany produkt powinien pozwolić skórze swobodnie oddychać. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku przepuszczalny puch.

Kołdra letnia z pierza

Jest to z kolei świetna opcja dla wszystkich osób, które szukają naturalnych produktów. Należy zaznaczyć, że kołdry letnie kolorowe z pierza są cięższe w porównaniu do puchowych. Ponadto cechują się znacznie mniejszymi zdolnościami termoregulacji. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że wspomniana różnica nie będzie zauważalna dla użytkowników w codziennym użytkowaniu.

Kołdry letnie batystowe

Produkty rekomendowane są przede wszystkim na cieplejsze noce. W najprostszym możliwym ujęciu są one połączeniem oddychającego puchu z przepuszczającym powietrzem poszycia batystowego. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najwyższej jakości puch nie odda swoich właściwości, jeżeli poszycie nie będzie odprowadzało ciepła i wilgoci.

Produkty dla alergików

Na lato rekomendowane jest zaopatrzenie się w kołdry z pierzem i puchowe. Należy mieć świadomość, że produkty znajdujące się w ofercie sprawdzonych firm mają odpylone oraz wyprane wypełnienie. Użytkownik może mieć tym samym całkowitą pewność, że nie znajdują się w nich alergeny. Jak wiadomo spanie pod syntetycznymi nie jest przyjemne.