Skip to content Skip to footer

Czym wykończyć podłogi?

Wykończenie podłogi to bardzo ważny detal prac wykończeniowych każdego pomieszczenia. Bez względu czy podłoga znajduje się w pomieszczeniu mieszkalnym, na tarasie czy w hali produkcyjnej lub galerii handlowej, jej posadzka surowa musi być czymś wyłożona. Produktów na podłogi jest cała masa i w związku z tym jest w czym wybierać.

Wykładziny podłogowe

Dzisiaj alternatywą dla drogich podłóg z desek, gresu lub ceramiki są wykładziny podłogowe. Jest to bardzo atrakcyjna propozycja, tym bardziej że montaż, w tym przypadku, nie jest problematyczny i nie wymaga zatrudniania specjalnych ekip. Wykładziny na podłogę sprawdzają się idealnie jeszcze dlatego, że w każdej chwili można je wymieniać i zmieniać dzięki temu dany wygląd pomieszczenia.

Rodzaje wykładzin podłogowych

Wykładzina na podłogę może być wykonana z drogiego materiału jakim jest wełna lub ze zwykłego PCV. Od tego zależna jest jej cena. Na rynku spotkać można wykładziny podłogowe od 20 zł za m 2 aż do 100 zł za m2. Niektóre z nich mają krótkie włosie, inne długie, jeszcze inne swoim wyglądem przypominają deskę podłogową lub płytkę ceramiczną. Wiele z nich jest odpowiednio zaimpregnowanych i odpornych na zarysowania czy ścieranie.

Wykładziny przeznaczone do miejsc o bardzo dużym natężeniu ruchu kosztują aż 500 zł za m2.

Ciekawe wzornictwo

Wykładzina na podłogę jest bardzo elastyczna, różnokolorowa i ma bardzo dużo wzorów. Dzięki tej różnorodności można zawsze wybrać odpowiednią opcję do salonu, korytarza, sypialni, kuchni czy łazienki.

Są wykładziny we wzory geometryczne, gładkie, kwiatowe, są też przykłady wykładzin dywanowych.

Ciekawą opcją może być linoleum wykonane z substancji organicznych, jak i dywany tkane z bardzo drogiej wełny.

Jakie są podłogi modułowe?

Innym rodzajem podłóg, których montaż również jest nieskomplikowany są podłogi modułowe. W tym wypadku podłoga taka jest osadzona na drobnym podwyższeniu. Można pod nią przeprowadzić wszelkiego rodzaju instalacje jak również ogrzewanie przypodłogowe. Podłogi te są ogniotrwałe, odporne na zarysowanie, akustyczne i elektrostatyczne. Najczęściej podłogi modułowe montowane są w biurach, na halach produkcyjnych, balkonach czy tarasach. Swoją strukturą przypominają wygląd deski podłogowej.