Skip to content Skip to footer

Czym są wylewki samopoziomujące?

Krzywa, zniszczona podłoga to problem, który dotyczy wielu mieszkań. Niestety nierówne podłoże nie nadaje się pod płytki, panele czy parkiet. Zanim położona zostanie nowa podłoga, powierzchnię trzeba będzie wyrównać. Jak to zrobić? Najszybszym i najłatwiejszym sposobem są nowoczesne wylewki samopoziomujące.

Przygotowanie podłogi pod remont

Wymiana podłogi zawsze powinna rozpocząć się od sprawdzenia stanu podłoża. Jeśli to jest nierówne, konieczne będzie usunięcie wyżłobień i wygładzenie powierzchni. Nie wystarcz zalepienie dziur czy wyżłobień, trzeba zadbać o to, by w pomieszczeniu nie było spadków, bo niemożliwe będzie położenie trwałej i estetycznie wyglądającej podłogi.Pierwszym krokiem jest więc przygotowanie podłogi. Tę najlepiej wyrównać, stosując samopoziomującą wylewkę. Odpowiednia będzie np. wylewka samopoziomująca atlas lub wylewka samopoziomująca Mapei – obie wyprodukowane przez renomowanych, cieszących się dobrą opinią fachowców producentów. Wylewka umożliwi szybkie wygładzenie powierzchni i przygotowanie jej pod nakładanie paneli czy desek.

Jak nakładać wylewki samopoziomujące?

Nakładanie wylewki samopoziomującej nie jest skomplikowane. Trzeba jednak postępować zgodnie z instrukcją producenta, aby podłoże było gładkie, estetyczne i trwałe. Przygotowując się do zastosowania wylewki, trzeba dokładnie oczyścić pomieszczenie. Na podłodze nie powinno być kurzu ani innych zabrudzeń. Należy również sprawdzić, czy w powierzchni nie ma dziur i załatać je przed nałożeniem wylewki. Dopiero po oczyszczeniu i uzupełnieniu podłogi można przystąpić do nałożenia odpowiedniego produktu: wylewki samopoziomujące Atlas lub Mapei. Następnie odczekać trzeba od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu dni, żeby podłoże się utrwaliło i było gotowe do kładzenia docelowej podłogi.

Gdzie kupić wylewkę samopoziomującą?

Jak wybrać wylewkę samopoziomującą? W tej kwestii najlepiej zdać się na fachowca, opisując po pomieszczenie, w którym ma zostać wylana. Inne produkty stosowane są w pomieszczeniach suchych, inne w tych narażonych na działanie wilgoci.Samopoziomujące wylewki kupić można obecnie w każdym sklepie budowlanym. Najważniejsze to stawiać na produkty sprawdzonych producentów, które cechuje wysoka jakość. Te będą działać szybko i skutecznie, przywracając powierzchni gładkość i przygotowując ją do dalszych prac remontowych.