Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zainwestować w drzwi przesuwne?

Drzwi wewnętrzne pełnią bardzo ważną funkcję. Zapewniają intymność, pomagają ukryć niektóre pomieszczenia, a jednocześnie są ważnym elementem estetycznym mieszkania. Kiedy warto zrezygnować z tradycyjnych rozwiązań i wybrać drzwi przesuwne?

Zalety drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne warto wykorzystać wszędzie tam, gdzie jest mała przestrzeń. Garderoby, szafy czy schowki to miejsca, w których jest dużo półek, a każdy centymetr przestrzeni jest bardzo cenny.

Nie można również zapomnieć, że drzwi przesuwne sprawdzą się w pomieszczeniach, które zostały wydzielone na poddaszu. Jest to trudna przestrzeń, która wymaga wielu, sprytnych rozwiązań, by całkowicie wykorzystać jej potencjał. Drzwi przesuwne nie tylko pozwolą zaoszczędzić miejsce, ale również będą elegancko wyglądały.

Do niewielkich pomieszczeń warto wykorzystać szklane drzwi przesuwne. Pięknie się prezentują, a dodatkowo sprawiają, że pomieszczenie nabiera lekkości. Ważne jest również zachowanie światła, które nie jest tłumione w pokoju, który powstał ani w pozostałej części mieszkania. Dzięki temu mieszkanie jest słoneczne i radosne.

Drzwi przesuwne warto również wykorzystać, gdy przedpokój jest wąski i długi. Uchylne drzwi wprowadzą chaos. Jednocześnie mogą się wzajemnie blokować. Drzwi przesuwne nie stwarzają takich problemów. Na korytarzu będzie dużo przestrzeni.

Design również ma znaczenie

Jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych mieszkania są drzwi wewnętrzne. Koniecznie trzeba o tym pamiętać, wybierając drzwi przesuwne i dopasować wygląd drzwi do stylu, który króluje w mieszkaniu.

Szklane drzwi przesuwne to rozwiązanie, które jest uniwersalne. Szkło świetnie wpisuje się w stylistykę nowoczesną, klasyczną czy industrialną. Warto pamiętać, że do mieszkań w stylu loft świetnie będą pasowały szklane drzwi przesuwne w metalowych ramach. Koniecznie czarnych.

Wybierając drzwi do pokoju nastolatka również warto postawić na szklane drzwi przesuwne. Szkło może mieć kolorowe, radosne nadruki, które wprowadzą charakterystyczny styl do pokoju młodzieżowego. Pokój stanie się wyjątkowy i niebanalny.

Wybór drzwi przesuwnych to świetne rozwiązanie. Jest to niezbędne wyposażenie każdego mieszkania, w którym należy zadbać, by drzwi nie ograniczały przestrzeni.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.