Skip to content Skip to footer

Dobór kuchenki do kuchni stylizowanych

Jeśli planujecie w mieszkaniu stworzenie kuchni stylizowanej na modłę czasów PRL-u lub nawet na dawniejszy okres, na przykład z elementami folkloru, warto zdecydować się na zakup kuchenki retro wolnostojącej. Płyty indukcyjne i inne kuchnie w zabudowie nie będą wyglądać naturalnie w tego typu, stylizowanych pomieszczeniach.

Jak wybrać kolor kuchenki?

Kuchenki retro wolnostojące są dostępne w niezwykle szerokiej gamie kolorystycznej. Możliwe jest znalezienie takiego sprzętu w różnych odcieniach czerni, bieli, szarości, a nawet w nieco żywszych, pastelowych kolorach. To pozwala uzyskać nietuzinkowe wykończenie pomieszczenia, które nie sprawi, że będzie w nim smutno.

Retro kuchenki na przykład w kolorze żółtym czy zielonym pozwolą uzyskać radosny akcent w kuchni, przywodząc na myśl wiosnę nawet w okresie zimowym. Takie rozwiązanie nie jest z pewnością dobre dla każdego, jednak osoby, które lubią wesołe kolory z pewnością powinny rozważyć takie rozwiązanie.

Retro styl bez rezygnacji z nowoczesnych udogodnień

Warto pamiętać, że choć stylizowane kuchnie wyglądem do złudzenia przypominają stare piece czy retro kuchenki z czasów PRL-u, w rzeczywistości są wysokiej klasy, nowoczesnymi sprzętami. Szukając odpowiedniego do swojej kuchni sprzętu, można poszukiwać rozwiązań, które są dla nas dogodne – na przykład dużego piekarnika czy kuchenki o odpowiedniej ilości palników.

Nie należy także zapominać o klasie energetycznej takiego sprzętu. Energooszczędne kuchenki retro wolnostojące pozwolą na dużą oszczędność pieniędzy za prąd. Klasy energetyczne są określone na sprzęcie. Im lepsza klasa energetyczna, tym niższy pobór energii elektrycznej w skali roku.

Trwałość i jakość

Podczas wybierania sprzętów do kuchni w stylu retro, w tym również kuchenki stylizowanej, trzeba dokładnie zapoznać się z ofertą dostępną na rynku. Niektóre kuchenki posiadają specjalne certyfikaty, świadczące o ich jakości lub gwarantujące dodatkowe funkcje.

Przy wyborze retro kuchenki wolnostojącej trzeba zwrócić uwagę także na jakość wykończenia. Nawet najpiękniejsza kuchenka zrobiona z niskiej jakości materiałów nie posłuży długo i sprawi, że w krótkim czasie będziemy po raz kolejny poszukiwać tego sprzętu kuchennego.

Kuchenki retro wolnostojące dostępne są w ofercie Lofra.pl.