Skip to content Skip to footer

Domy od dewelopera czy z drugiej ręki?

Rosnąca inflacja sprawia, że zakup nieruchomości jest najbezpieczniejszym sposobem na zagospodarowanie oszczędności. W ten sposób można uchronić je przed utratą wartości. Dostępne są domy z rynku pierwotnego oraz wtórnego. Które z nich bardziej opłaca się wybrać? Jaki rodzaj nieruchomości jest lepszy?

Ożarów Mazowiecki domy od dewelopera

Domy kupowane z rynku pierwotnego, czyli bezpośrednio od dewelopera to w większości nowoczesne budynki, które są stawiane dopiero teraz albo będą budowane w niedalekiej przyszłości. Oznacza to, że pomiędzy zakupem a możliwą wprowadzką minie sporo czasu. Oczywiście budynki w stanie deweloperskim nie nadają się do zamieszkania. Konieczne jest zainwestowanie w nich jeszcze sporych pieniędzy. Równocześnie trzeba jednak pamiętać, że w ten sposób można zadecydować o tym, jak urządzony będzie dom. Podczas jego wykańczania można wprowadzić jeszcze wiele zmian do projektu, by go spersonalizować i upewnić się, że będzie on doskonale pasował do potrzeb konkretnych mieszkańców oraz do ich gustu. Jeśli chodzi o Ożarów mazowiecki domy na sprzedaż, to trzeba pamiętać, że oferta tych z rynku pierwotnego jest bardzo duża i wciąż się powiększa. Z tego powodu z całą pewnością warto obserwować biura nieruchomości, portale ogłoszeniowe oraz oferty deweloperów. Wśród nich być może pojawi się dom z Twoich marzeń.

Ożarów Mazowiecki domy na sprzedaż z drugiej ręki

Drugim wyjściem jest zakup domu z rynku wtórnego. W takim wypadku trzeba liczyć się z koniecznością zapłacenia podatku od czynności cywilno-prawnych. Wynosi on 2% wartości nieruchomości. Nie jest to ogromna kwota, ale koniecznie trzeba pamiętać o jej uiszczeniu. Do tego też trzeba pamiętać o ewentualnych kosztach przeprowadzenia remontu. W przypadku nieruchomości z drugiej ręki możemy spodziewać się tego, że konieczne będzie wprowadzenie pewnych usprawnień i ulepszeń. Czasami potrzebne jest też po prostu odświeżenie np. ścian lub podłóg. Równocześnie jednak trzeba pamiętać, że niektóre domy z drugiej ręki nadają się do tego, by wprowadzić się do nich od razu po zakupie. Są one szczególnie dobrą propozycją dla wszystkich, którzy nie chcą lub nie mogą zwlekać z przeprowadzką. Czasami domy są sprzedawane nawet z meblami i wyposażeniem.