Skip to content Skip to footer

Domy prefabrykowane – czy to się opłaca?

Gotowe domy prefabrykowane z roku na rok są coraz tańsze, dlatego też coraz więcej osób może pozwolić sobie na ich zakup. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznych budynkach mieszkalnych, które w całości powstają w specjalnych halach produkcyjnych. Gotowe domy składają się z modułowych prefabrykatów, które składa się ze sobą na placu budowy. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można znacząco przyśpieszyć czas budowy.

Gotowe domy cennik

Domy gotowe prefabrykowane ceny uzależnione są przede wszystkim od technologii i materiałów, z którego wykonane są prefabrykaty. Na cenę końcową duży wpływ ma także standard danego mieszkania oraz ogólna kubatura budynku. Najtańsze domy jak łatwo się domyślić posiadają stosunkowo niewielkie rozmiary i prostą kubaturę. Gotowe domy tego typu posiadają przeważnie dwuspadowy dach. Dodatkowa lukarna, czy też większa liczba spadków połaci dachowej znacząco zwiększa koszty całej inwestycji. Jeżeli chodzi o materiał to najtańszym rozwiązaniem są drewniane domy szkieletowe. Za dom o powierzchni 110 m2 trzeba zapłacić około 220 000 zł. Domy gotowe prefabrykowane ceny mogą nieco wzrosnąć z racji tego, że trzeba wykonać specjalne fundamenty.

Moda na gotowe domy z bali

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się gotowe domy z bali, dlatego też tym bardziej warto sprawdzić gotowe domy cennik. W szerokiej ofercie znaleźć można nie tylko całoroczne budynki parterowe, ale również domy z poddaszem użytkowym. Ceny gotowych domów z bali wahają się od 1800 do 2500 zł/m2. Jeżeli chodzi o ceny gotowych domów, które doprowadzone są do stanu pod klucz to mogą one urosnąć nawet do kwoty 3 500 zł/m2.

Ile kosztują domy z keramzytobetonu

Nowością na rynku są jednorodzinne domy z keramzytobetonu. Olbrzymia popularność w dużej mierze wynika właśnie z bardzo atrakcyjnej ceny i wielu zalet konstrukcyjnych. Najtańsze domy z keramzytobetonu kosztować będą od 1200 do 1700 zł/m2. W podanej cenie mieszczą się jedynie proste konstrukcje, które doprowadzone są w całości do stanu wykończeniowego. O 1000 zł/m2 droższe są z kolei domy pod klucz. Przy dość prostym projekcie domu bez problemu można zmieścić się w kwocie od 2500 do 3500 zł/m2. Pamiętać należy o tym, aby nie oszczędzać na materiałach i doświadczonej ekipie.