Skip to content Skip to footer

Donice plastikowe sand czy gliniane?

Dobór odpowiednich doniczek ogrodowych jest tak samo ważnym zadaniem, jak systematyczne podlewanie, nawożenie i pielęgnacja roślinek. W Polsce przez dłuższy okres czasu dominowały głównie gliniane doniczki, które można było spotkać praktycznie w każdym sklepie. W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zdobywają jednak donice plastikowe sand, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć.

Wybór doniczek ma znaczenie

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, aby wybór odpowiednich doniczek ma olbrzymie znaczenie. Mowa tutaj oczywiście nie tylko o ich wyglądzie i rozmiarach, ale również o samym materiale z którego są wykonane. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej wysokiej jakości doniczki wykonane z przeróżnych materiałów, dlatego też wiele osób może nie wiedzieć na które modele warto postawić. Doniczki plastikowe z roku na rok zdobywają coraz większy poklask ponieważ są najlepszym kompromisem pomiędzy wytrzymałością, przystępną ceną i oryginalnym designem. Nowoczesne doniczki z plastiku sand są w stanie w pojedynkę ożywić nawet bardzo ponury ogród, dlatego też w żadnym wypadku nie można przejść obok nich obojętnie.

Jakie doniczki wybrać?

Osoby, które chcą posadzić kolorowe kwiatki w pierwszej kolejności powinny postawić na proste doniczki sand sklep, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. W przypadku roślin niekwitnących zdecydowanie lepszym wyborem będą kolorowe doniczki z plastiku sand. Godne uwag są modele o nietypowej i oryginalnej fakturze. Pamiętać należy również i o tym, że nie wszystkie doniczki nadają się do przechowywania w domu albo na zewnątrz. Warto zwrócić uwagę także na rodzaj podłoża. Źle dobrane doniczki sand sklep mogą niestety zniszczyć nawet bardzo wytrzymałe roślinki.

Gdzie sprawdzą się doniczki plastikowe?

Eleganckie donice plastikowe sand doskonale sprawdzą się przede wszystkim w domu i na balkonie zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę małe i średnie roślinki. W przypadku większych roślin warto jednak postawić na doniczki gliniane, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Plastikowe doniczki są nie tylko tanie i lekkie, ale również wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości. Oryginalne donice plastikowe sand to tak naprawdę produkty wielokrotnego użytku, dlatego też warto na nie postawić w pierwszej kolejności. Plastik jest bardzo wytrzymały, ale należy obchodzić się z nim ostrożnie zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę cięższe rośliny. Sporym plusem doniczek glinianych jest to, że dłużej utrzymują wilgoć i rzadziej trzeba podlewać rośliny.