Skip to content Skip to footer

Panele ścienne PCV i ich popularność

Sposobów aranżowania ścian w pomieszczeniach jest dziś całkiem sporo. Najpopularniejszą metodą jest po prostu użycie farb, ewentualnie położenie tapet. Warto jednak przyjrzeć się bliżej jeszcze innemu rozwiązaniu, jakim są panele PCV na ścianę.

Popularność paneli PCV

Panele plastikowe od jakiegoś czasu robią prawdziwą furorę. Można je dowolnie zestawiać, tworzyć ciekawe kombinacje i oryginalnie dekorować za ich pomocą różne pomieszczenia. Panele bywają również tworzone z innych materiałów, m.in. ze styropianu, szkła czy drewna, jednak wersje z tworzywa sztucznego cieszą się w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem. Szczególnie lubiane są panele ścienne 3D PCV, które uznawane są za bardzo ciekawą wersję tego typu ozdób. Położenie takiego elementu na zaledwie fragment jednej ze ścian, np. w salonie, wprowadza do otoczenia ciekawy styl. Panele plastikowe są jednak lubiane także przez miłośników tradycji i klasyki. Krótko mówiąc – można wykorzystywać je w wielu pomieszczeniach, zarówno w domu, jak i w firmie. Ich wybór jest dziś naprawdę spory, a umiejętne dobranie elementów pozwala na nadanie całości oczekiwanego klimatu. Można zatem powiedzieć, że panele PCV na ścianę dają nieograniczoną możliwość w aranżowaniu wnętrz – to, jak zostaną wykorzystane, zależy przede wszystkim od wyczucia estetyki i pomysłowości osoby, która zajmuje się ich doborem i instalowaniem.

Panele ścienne 3D PCV – dlaczego warto?

Użycie paneli w celu dekoracji pomieszczenia to na pewno ciekawa metoda, wprowadzająca świeżość oraz sprawiająca, że wnętrze przestaje być pospolite i nudne. Sam aspekt związany z ozdobieniem nie jest tu jednak jedyną zaletą. Użytkownicy paneli PCV na ścianę wspominają również o innych atutach. Głównym z nich jest niski koszt połączony z możliwością samodzielnego montażu, a brak konieczności wynajmu fachowców również wpływa na ostatecznie niewielką cenę całego projektu. Panele plastikowe nie muszą być wymieniane często – materiał sprawia, że mogą utrzymać się nawet przez wiele lat. Nie ulegają więc zniszczeniom mechanicznym ani wilgoci, za to niezwykle łatwo się je czyści. Do tego można je dowolnie pomalować, wybierając w tym celu farbę alkidową albo akrylową. Trzeba przy tym pamiętać, że panele ścienne 3D PCV powinny być pokryte zaledwie cienką warstwą produktu. W innym wypadku można uzyskać nieciekawy efekt i sprawić, że elementy te utracą swój największy atut, czyli trójwymiarowość i głębię. W ten sposób można zmieniać je wedle indywidualnych potrzeb danego użytkownika.