Skip to content Skip to footer

Drzwi do kabiny prysznicowej – jakie wybrać?

Najczęściej w przypadku kabin prysznicowych spotkać można się z przeszklonymi drzwiami. Mogą być różnie usytuowane. Wszystko zależy od wielkości łazienki, typu kabiny prysznicowej i jej usytuowania. Trzeba jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są różne drzwi prysznicowe. Warto zatem wiedzieć, jakie są to rodzaje i czym należy się kierować przy ich wyborze.

Kabina prysznicowa a wielkość łazienki

Dziś wybór kabin prysznicowych jest naprawdę szeroki. Dzięki temu można dobrać idealną kabinę zarówno do dużej, jak i do małej łazienki. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku małych łazienek. Kabina prysznicowa pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w porównaniu z wanną.

W przypadku dużych łazienek często stosowane są oba rozwiązania. Bez problemu zamontować można tak wannę, jak i kabinę prysznicową. To bardzo komfortowe rozwiązanie. W zależności od potrzeby można skorzystać z szybkiego prysznica bądź dłużej relaksować się w wannie.

Wybór kabiny prysznicowej

Rodzaj kabiny prysznicowej dopasowany powinien być do wielkości łazienki. W przypadku małych łazienek bardzo dobrze sprawdzi się Kabina narożnikowa. Co ważne, kabiny narożnikowe dostępne są w różnych kształtach. Może być to kabina kwadratowa, prostokątna czy okrągła.

Z kolei w większych łazienkach dobrym wyborem może być kabina przyścienna, wnękowa bądź wolnostojąca. Tego typu kabiny cechuje bardzo wysoki komfort użytkowania. Głównie dlatego, iż są one dość przestronne.

Wybór drzwi prysznicowych

Drzwi prysznicowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Muszą się łatwo otwierać i zamykać. Dodatkowo powinny być łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu. Ważne, aby można było łatwo umyć każdy element drzwi nawet w miejscach trudno dostępnych.

Oczywiście drzwi prysznicowe muszą być także eleganckie. W tym przypadku bardzo ważny jest rodzaj przeszklenia. Drzwi mogą być zarówno całkowicie transparentne, jak i całkowicie zasłaniające wnętrze kabiny. Na rynku dostępne są drzwi ze szkła barwionego, piaskowego czy grawerowanego. Wybór jest kwestią indywidualnego gustu.