Skip to content Skip to footer

Drzwi tarasowe przesuwne

Coraz częściej w budujących się domach można zauważyć, że jednym z koniecznych elementów jest taras. Jest to nie tylko udogodnienie, ale piękne źródło naturalnego światła wpadającego do domu. Decydując się na taras, trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że trzeba będzie dopasować odpowiednie drzwi tarasowe.

Materiał jest istotny,

Na rynku istnieją setki modeli drzwi tarasowych, w tym tekście skupię się jednak na drzwiach tarasowych przesuwnych. Ramy tych drzwi mogą być wykonane z PCV, aluminium lub drewna. Najtańszą opcją w tym zestawieniu jest plastik, jednak nie musi wyglądać on na najtańszą wersję. Obecnie producenci w swoich ofertach mają możliwość oklejenia ram, tak by przypominały inny materiał.

Wygoda i bezpieczeństwo

Drzwi tarasowe przesuwne w przeciwieństwie do drzwi otwieranych są opcją dużo wygodniejszą, ponieważ podczas wietrzenia nie trzeba co chwilę otwierać drzwi otworzonych przez niewielkie nawet przeciągi. Minimalizuje się również ryzyko uderzenia się w kant otwartego okna, jest to szczególnie ważne przy posiadaniu dzieci. kolejną kwestią są zasłony czy firanki, które trzeba za każdym razem odsuwać – przy drzwiach przesuwnych nie ma takiej potrzeby.

Prostota i nowoczesność

Drzwi tarasowe przesuwne to nowoczesna opcja, która nie rzuca się w oczy, a jednocześnie może tworzyć spójną całość. Obecnie producenci okien są w stanie stworzyć na indywidualne zamówienie drzwi o odpowiednich parametrach, jedynie trzeba się wtedy liczyć, że koszty wykonania nie będą już standardowe, tylko wyższe. Jednak drzwi przesuwne to inwestycja na lata. Nie jest to sezonowa fanaberia, tylko element, który będzie gościł w domu nawet przez dekady. Drzwi tarasowe przesuwne są bardzo proste w obsłudze, wystarczy przekręcić klamkę i przesunąć je po prowadnicach. W niektórych modelach konieczne jest ich lekkie uniesienie ku górze, jednak w takich przypadkach drzwi mają zainstalowane siłowniki, które wspomagają tę czynność. Drzwi są na tyle proste w obsłudze, że nawet dziecko sobie z nimi poradzi.

Decydując się na montaż drzwi tarasowych należy najpierw skonsultować się ze specjalistą, który pomoże w odpowiednim dobraniu modelu. Nieodpowiednio dobrane drzwi mogą przysporzyć problemów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.